Як цвіте соя

Соя – цінна культура в сівозміні. При посіві сої необхідно врахувати, що на перших етапах росту у сої сильно розвивається коренева система, а ріст рослин сповільнений. Це обумовлює її низьку конкурентоздатність у боротьбі з бур’янами.

Закладення квіток у сої відбувається на ранніх фазах росту. Чим коротший період вегетації сорти, тим раніше вони формуються. Дуже скоростиглий сорт Рекорд північний приступає до закладання квіток в фазі двох справжніх листків. Середньостиглий сорт Приморська 529 їх утворює значно пізніше – при наявності 5-7 листків, а японська пізня форма – тільки при розвитку 9-10 листків. Після закладення ембріональних квіткових горбочків через 3-6 днів настає їх диференціація на статеві елементи. У сорту Рекорд північний це зазначається в фазі трьох справжніх листків.

Якщо прийняти за кінець світловий стадії поява перших квіткових горбочків сої, то її тривалість у різних форм триває 18-40 днів.

Соя належить до групи самозапилювальних рослин. Природна гібридизація становить 0,11-0,16%. Перехресне запилення у сої дорівнює 0,5%.

Цвітіння сої

yak_cvite_soya_5
yak_cvite_soya_2
yak_cvite_soya_3
yak_cvite_soya_4

Схожі записи