Як цвіте ріпак?

Ріпак це дуже потрібна і цінна культура. Адже, ріпак є є другою за важливістю олійною культурою у світі, поступаючись лише сої і є одним із найкращих медоносів.

У багатьох країнах Європи ріпак є стратегічною культурою для виробництва олії, яка використовується у харчовій промисловості. Також ріпакова олія може бути сировиною для виробництва біодизеля, мастил, пластику, застосовується у лакофарбовій промисловості. З ріпаку також виділяють два види смол, які використовуються у виробництві чорнил для поліграфії. До речі, ця культура є одним із найкращих медоносів, оскільки період цвітіння триває понад 30 днів, і з одного гектара ріпаку можна отримати до 100 кг меду.

Як цвіте ріпак?

Суцвіття ріпаку нещільне, китицеподібне, починає зацвітати ярусно знизу до верху. Квіти у ріпаку жовті, бутони розташовані вище, ніж відкриті квітки. Найбільша врожайність припадає на нижній ярус, тому для отримання високих і сталих урожаїв його необхідно максимально захистити та зберегти. Ріпак — само- й перехреснозапильна культура. Плід стручок, в одному стручку формується близько 20 насінин. Вегетативна маса починає інтенсивно наростати вже після стеблування.

Цвітіння ріпаку

yak_cvite_ripak_1
yak_cvite_ripak_2
yak_cvite_ripak_4
yak_cvite_ripak_5

Зробити ландшафтний дизайн подвіря, вам допоможе наша стаття.

. . . . . .

yak_cvite_ripak_6
yak_cvite_ripak_7

yak_cvite_ripak_8

Схожі записи