Як зробити сухий струмок своїми руками

Сухий струмок все частіше зустрічається в сучасному ландшафтному дизайні, як красивий декор. Перші сухі струмки з’явилися і стали популярні у японських садах, де важко було використовувати справжні струмки заповнені водою. Якщо ви вирішили робити сухий струмок власноруч, треба дотримуватися єдиного і основного плавила: ширина струмочка не повинна бути однаковою. Робіть імітацію живого потоку – десь ширше, десь вужче, так наче тече вода (хвилькою), а перепади висоти грунту можна перетворити на висохлі водоспадики, посадивши яскраво сині квіти (наприклад лобелія).

kolazh_suhii_strumok_2

Переваги сухого струмка в ландшафті

Першою і значною перевагою сухого струмка є те, що сухий струмок значно дешевший декор ніж справжній.
 • Не потрібно купляти і встановлювати дорогі насоси та фільтри, для перекачування і фільтрації води.
 • Не потрібно чистити струмок від водоростей.
 • Ще одна вагома перевага, не потрібно перепланування рельєфу місцевості.
 • Сухі струмки ідеально підходять для замасковування люків, старих пеньків та інших проблемних зон на території.
 • collage_suha_richka

  Етапи побудови сухого струмка

  Перед тим як починати планувати створення сухого струмка, потрібно визначити місце розташування, форму та розміри струмка. Промалюйте на території контури майбутнього струмка піском.

  pidgotovchi_roboti_dlya_suhoi_richki

  Земельні роботи

  Після вибору форми, розміру і місця розміщення струмка, можна приступати до земельних робіт. За наведеним контуром викопуємо яму: знімаємо шар землі від 15 до 30 см за потребою. Дно ями бажано зацементувати тонким шаром, застелити плівкою з дирками, щоб попередити ріст трави.

  Наступний етап – найцікавіший: на дно струмка викладаємо каміння. Вибір каміння дуже великий, тому треба спочатку визначитися, якого кольору буде сухий струмок.

  kolazh_suhii_strumok_5

  Підбір каменів для сухого струмка

  Камені також дуже різні за розмірами і формою. Наприклад, граніт дасть коричневий колір, базальт і сланець –додадуть нашому ландшафту ніжний, сіро-блакитний відтінок , а якщо використовувати вапняк – струмок вийде світлим.

  Починати викладати камені потрібно з найбільших, вони стануть основою сухого струмка і створять береги.

  Якщо сухий струмок достатньо широкий, дуже красиво виглядатимуть великі камені посередині – вийде ефект островів. Русло струмка викладається дрібною галькою.

  kolazh_suhii_strumok_4

  Рослини для сухого струмка

  За допомогою рослин, які ми посадимо в струмку, можна отримати ще більший ефект схожості струмка у природі. Рослини краще використовувати такі, які справді ростуть біля води. Дуже гарно виглядають в сухому струмку декоративні травички, лілійники, іриси, грунтопокривні рослини. Красиво будуть виглядати рослини, квітки яких нагадують колір води: синя лобелія, мускарі, незабудка, сині карпатські дзвоники та інші. Рослини у сухому струмку розставляємо у горщечках. Занурюємо горщечки у каміння і присипаємо камінцями так, щоб горщиків не було видно. Висаджувати рослини також можна і навколо сухого струмка, у грунт.

  Сухі струмки виглядають дуже вишукано у ландшафті, ними приємно милуватися, і думати про те, що це справжній струмок, а коли впаде дощ, він оживе…

  kolazh_suhii_strumok_3

  Схожі записи