Сад у стилі «кантрі»

Сад у селянському стилі, або у стилі «кантрі», це ідеальна можливість створити своїми руками щось просте та затишне, але й оригінальне та неповторне. Головне для стилю кантрі наближеність до природи, натуральність, та використання виключно простих та природних форм та матеріалів. Ще для стилю кантрі характерні доцільність та комфортність, навіть розташування зон тут диктуються, в першу чергу, міркуваннями функціональності. Тобто тут – логіка, та ще раз логіка.

sad_kantri0

Сад у селянському стилі, або у стилі «кантрі», це ідеальна можливість створити своїми руками щось просте та затишне, але й оригінальне та неповторне. Головне для стилю кантрі наближеність до природи, натуральність, та використання виключно простих та природних форм та матеріалів. Ще для стилю кантрі характерні доцільність та комфортність, навіть розташування зон тут диктуються, в першу чергу, міркуваннями функціональності. Тобто тут – логіка, та ще раз логіка. Відповідно до цього ділянку розподіляють на чисто функціональні зони: це – сад з плодовими деревами, це – город з грядками, це – господарська зона, а це – палісадник. Всі зони з’єднані мережею доріжок, мощених виключно природними матеріалами (кора, цегла, плитняк). Непоганим рішенням у цьому світлі є дощаний поміст.

Стиль кантрі саду – деяка занедбаність, тому за ним не треба особливого догляду, можливо, внаслідок цьому він виглядає досить романтичним.

У кантрі садочку доречні фруктові дерева, саме тому, що вони розквітають навесні. Тут же мають бути і ягідні кущі, але не обійтися без аронії (чорноплідної горобини), особливо на живоплоті, бузок та садовий жасмін.

А тут ще пропонуємо вам ідеї для оформлення дому – Осінні поробки своїми руками, Вироби з природного матеріалу своїми руками, Осіння аплікація з листя своїми руками.

А найкраще сонячне місце віддають невеличкому городу, бо чепурні грядки з зеленню добре прикрасять ділянку. При тому город-кантрі не треба ховати від очей десь на задвір’ї. Він може розташуватись поряд з хатою, перетворившись у досить цікавий фрагмент кантрі-композиції .

sad_kantri1

Ще цікавіше ідея «города-клумби», де будуть рости не лише овочі, а ще й квіти. Чорнобривці досить мальовниче виглядають поряд з салатами, морквою, огірками, кропом, петрушкою та гарбузами. Крім того, це ще корисно, дякуючи візитам бджіл, а їхні кореневі виділення зменшують враження грибками сусідніх рослин. На цьому оригінальному квітнику привабливим доповненням будуть базилік, меліса, коріандр. Особливістю кантрі стилю кантрі є поєднання прекрасного з корисним.

Хорошою прикрасою кантрі-саду стануть великі яскраві клумби, на якому будуть рости всім відомі рослини – пінії, кампанули, садова ромашка, мальви, флокси, гортензії, півонії, декоративний соняшник та т. ін.

Не обійтися й без представників флори, які плетуться – настурція, в’юнок, хмель, декоративна квасоля, лобія, жимолость каприфоль… За їх допомогою не лише здійсниться вертикальне озеленення саду, але вони будуть у пригоді при облаштування альтанок, трельяжів, ганку та паркану.

sad_kantri2

Непоганим буде висаджування кількох кустів англійських троянд, в’юнких троянд, та французьких троянд, що ідельно підходять для ледарів. Едине, при всій багатобарвності слід пильнувати, щоб кожне рішення все ж таки було в одній тональності з усію композицією.

Селянському саду, наприклад, дуже личить мавританський газон, за яким дуже просто доглядати і на якому буде рости мітлиця, а газон з білої конюшини – не личить. За ним треба багато доглядати.

Тепер не треба викидати старі речі, бо в кантрі-саду – їм саме місце.

Тачка, корито, поливалка, колеса від бричок, або й цілі фури – вони не просто будуть садовим інтер’єром, але й чудовими квітничками та клумбами. Зробити клумбу можна навіть у старому корчі. Але всі елементи саду – доряжки, скамічки, мостики – маєть бути виготовлені з того ж матеріалу, що й будинок – цегла, дерево, каміння…

sad_kantri3

Чудово виглядають елементи декору з неотесаних жердин, плетених з лози речей, бревен та т. ін. Органічною складовою дизайну будуть декоративний вітряк, опудала з соломи, глиняні горщики.

sad_kantri4_

Особливої краси додадуть водяні фрагменти ландшафту – ставок з очеретом, жабками та качками, криничка (можливо і декоративна), колонка.

А от альпійські горки, сад каменів в кантрі-садчку будуть чужими. А якщо вже сильно хочеться вставити щось таке, то треба прикрити цей елемент живоплотом.

Кантрі-садочок, це простий та безпрограшний варіант для романтичних, творчих та лінивих. Для тих, кому природність набагато важливіше штучно вилизаної природи. Тут кожен має знайти відповідь у своєму серці.

Схожі записи