Насіння для газону. Різновиди газону

Насіння для газону підбирають з урахуванням подальшого використання трав’янистої ділянки: чи це газон для рухливих ігор, чи для зони патіо, суміш насіння може кардинально відрізнятися за якістю і сортами злаків.

При купівлі газонної суміші, уважно прочитайте інструкцію, де вказується призначення газону.

Існує кілька типів газонних трав: спортивний, англійський (партерний), садово-парковий, луговий (мавританський), універсальний газон.

sportivnii-gazon

Спортивний газон

Спортивний газон – засівають в місцях, де планується ігровий майданчик, дитяча зона або зона для вигулу домашніх тварин. До складу спортивних сумішей входять трави, що не бояться витоптування. Такі газони щільні, жорсткі і невибагливі. Під такі газони роблять більш міцну підкладку, щоб уникнути розривів трави. Для дитячих майданчиків та ігрових зон рекомендується сіяти спортивні суміші, які витримують постійне витоптування.
angliiskii-gazon

Англійський (партерний) газон

Англійський газон – повна протилежність спортивному, не терпить руху по ньому. Основне призначення такого газону – це декоративність (споглядання). Суміші складаються з дорогих ніжних трав, які вимагають багатого грунту, постійного догляду та стрижки, бояться тінистих місць і витоптування. У ландшафті англійський газон виглядає розкішно і дорого, але це суто декоративний куточок, де виключені пікніки і чаювання.
sadovoparkovii_gazon

Садово-парковий газон

Садово-парковий газон на подвір’ї чи дачі своїми руками зробити найпростіше. Злаки, що входять до його складу невибагливі, добре переносять і тінь, і прямі сонячні промені, ростуть на бідних ґрунтах. Тому для зон відпочинку, патіо, території біля басейнів найкраще вибирати садово-парковий газон.

lugova-trava

Луговий (мавританський) газон

Луговий газон – квітуча галявина з яскравою палітрою фарб на усе літо. Якщо вам подобається польове розмаїття трав і всіяні квітами галявини, то вибирайте цей тип газону. Суміш для лугового газону можна створити самому, підібравши рослини так, щоб вони почергово цвіли весь весняно-осінній період. Більш простий варіант – купити готовий, де вже підібрані трави, які добре уживаються разом, не заглушають один одного і відрізняються яскравими квітами. Такі типи газонів косять рідко (тільки для того, щоб прибрати відцвілі рослини і дати можливість прорости наступним квітам). Ходити по такому газону не рекомендується ( висота до 20 см.). Трави будуть гнутися під ногами і газон втратить свою декоративність. Лугові газони, особливо мавританський, прекрасно підходять для сільських стилів оформлення ділянки і виглядають натурально.

gazon-rulonami

Ідеї використання каміння в саду, відео:

Універсальний газон

Універсальний газон створюється дуже швидко, тому що для нього використовують готові рулонні смуги трави.

Вони продаються з дерном і швидко приживаються на новому місці. За допомогою рулонних матеріалів швидко облаштовують трав’янисті зони на ділянці, на яких планується рух. Як декоративний, партерний газон цей варіант не годиться, бо для його вирощування використовують невибагливі жорсткі трави, що не мають високих естетичних якостей. Слід врахувати, що такі галявини обійдуться значно дорожче, ніж посів трави для газону. Рулонні смуги вимагають особливої підготовки грунту та вміння правильно їх вистилати. Рулонні газони є універсальним типом галявин (хоча і дорогим!), на яких можна створювати зони відпочинку чи дитячі майданчики.

Схожі записи