Сорт троянди Pastella (Пастелла)

Ремонантний сорт різновиду флорібунда троянда Pastella (Пастелла) привабить садоводів-професіоналів і любителів поєднанням чудового ніжного вигляду й стійкості та невибагливості. Ця ніжна красуня виведена в німецькому розпліднику Тантау 2004 року.

Як і всі флорібунди, Pastella цвіте тривалими хвилями (як гібридно-поліантові троянди) та має гарні чашоподібні квіти (як чайно-гібридні).

На початку червня компактний кущ (60–80 см заввишки, в ширину не більше 40 см) зацвітає пишно і рясно, суцвіттями по 3–5 бутонів, ця хвиля триває довго. Після короткої, часом непомітної перерви Pastella квітує восени. Ніжні-м’яко-рожеві бутони середнього розміру (6–8 см) в тепліший період стають кремово-білими з зеленкуватим відтінком. Аромат стійкий, з приємними пряними нотками.

Для троянди вибирають сонячне, безвітряне місце (для обідньої спеки може бути напівтінь, щоб пелюстки не скручувались), із родючим, удобреним ґрунтом, підходить чорнозем. Слід уникати ділянок, розташованих близько до ґрунтових вод. Якщо садитимете «Пастеллу» навесні, осінню підготуйте ямки, якщо восени — викопайте весною. Ямки розміром 40х40х40 см розташуйте на відстані 35–40 см одна від одної. Безпосередньо під час посадки налийте в ямки воду, як тільки вона ввійде, насипте суміш перегною і землі. Саджанець троянди слід заглибити так, щоб над поверхнею було місце щеплення. Треба полити, лунки мульчувати торфом або перегноєм.

Pastella потребує підживлювання й традиційного догляду: обрізання відцвілих бутонів, пошкоджених пагонів і дикої порослі підщеп, профілактичні обприскування від захворювань і шкідників. При потребі двічі на тиждень треба поливати відстояною водою (ввечері або вранці).

Pastella дуже стійка до хвороб (особливо до чорної плямистості й борошнистої муки) і шкідників. Достатньо кількох профілактичних обприскувань фунгіцидами й інсектицидами. Абсолютно не страждає від дощів.

Морозостійкість середня — до -23 градусів. Після закінчення сезону цвітіння троянду обрізають (видаляють квіти, листя, пошкоджені пагони), кущ підгортають землею, вкривають ялиновим гіллям або утеплюючими матеріалами (руберойдом чи толлю).

. . . . . .

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Схожі записи