
Вирощувати помідори не складно, тож сміливо можете садити в себе на ділянці цю культуру, а ми допоможемо порадами, як за ними правильно доглядати.

Якщо ви будете вирощувати помідори з насіння, то в наших статтях є детально описано, як це зробити:
КОЛИ СІЯТИ ПОМІДОРИ (ТОМАТИ) НА РОЗСАДУ, ВИРОЩУВАННЯ, ДОГЛЯД
РАВЛИКИ" ДЛЯ ВИРОЩУВАННЯ РОЗСАДИ
У цій статті ви знайдете інформацію про вирощування помідорів і догляд за ними.
Грунт для помідорів
Грунт для вирощування помідорів повинен бути поживним, тому ділянку готують заздалегідь – восени або за місяць до висаджування розсади. До грунту слід додати компост (перегній) деревний попил.

Як садити розсаду помідорів в грунт
Розсаду помідорів висаджуємо на глибину – до перших листочків ( дуже витягнуту розсаду - до других і третіх листочків, акуратно укладаючи стебло в посадковій ямці ) - таке висаджування сприяє посиленому нарощуванню кореневої системи рослини.
Пасинкування та формування помідорів (томатів)
У вирощуванні помідорів важливо правильно сформувати кущ, а саме прищипувати пасинки після першої закладки квіткової кисті, таке пасинкування дозволяє запобігти виламування пасинків в майбутньому. Коли вже помідори завяжуться потрібно видалити зайве листя, так, щоб на кожен помідорчик попадало сонце і добре провітрювався. Таке обрізування знижує ризик грибкових захворювань і дозволяє отримувати більш рясний і ранній врожай.
Так на рослині помідора залишаються тільки до 10 верхніх листка, яких йому цілком достатньо для фотосинтезу і харчування.
Не забувайте про опору

Яскравість світла та температура повітря для вирощування помідорів
Для розвитку томатів потрібна середньодобова температура від +17 до +28 ° С. При більш низьких температурах зростання сповільнюється, а при більш високих - помідори починають в’янути.
Вологість повітря для помідорів
Сухе та свіже повітря навколо помідорів - одна з головних умов їх вирощування і стійкості до захворювань. Обов'язково провітрюйте теплицю з помідорами у спекотні дні, по потребі встановіть вентилятори.

Полив помідорів (томатів)
Помідори люблять рясні, але не дуже часті поливи під корінь, якщо томати ростуть у відкритому грунті то поливати при сонячній стійкій погоді потрібно 1 раз на 7 днів. Якщо ж стоїть волога погода або передбачаються дощі то не потрібно їх поливати. Такі поливи допомагають рослині формувати глибоку і розгалужену кореневу систему. А от зайва вологість призводять до водянистого смаку помідорів, розтріскування і скидання плодів, а також помідори стають більш вразливими до грибкових захворювань.
Добриво для помідорів
Щоб зібрати багатий врожай, помідори потрібно забезпечити всіма необхідними мікроелементами; з періоду пікіровки розсади і до початку цвітіння помідорам потрібні підживлення комплексним мінеральним добривом в тому випадку, якщо розсада була посаджена в непідживлений грунт. Після утворення перших плодів починайте удобрювати томати спеціальним добривом для помідорів (на основі калію).

Щоб покращити смакові якості помідора, висаджуйте між ними однорічники-медоноси ( базилік і чорнобривці).
Шкідники та хвороби помідорів
Хвороби помідорів є великою проблемою при їхньому вирощуванні у відкритому грунті. Найпоширеніші і найнебезпечніші хвороби помідорів: грибкові ураження, фітофтороз, вершинна гниль, бура плямистість і тютюнова мозаїка.

Щоб запобігти появі грибкових захворувань проводьте профілактику одразу піля цвітіння препаратами від фітофторозу по інструкції та дотрумуйтеся профілактичних правил.
- Для профілактики хворіб, при вирощуванні томатів, рекомендується дотримуватися таких правил:
- Використовуйте насіння, стійке до захворювань.
- Пасинкування, формування і обрізку помідорів робіть у суху погоду, щоб рослини були сухими.
- Викорчовуйте і знищуйте уражені хворобами і шкідниками помідори.
- Вирощуйте помідори в теплиці або парнику, а не у відкритому грунті.
- Дотримуйтесь чергування овочевих культур, щорічно міняйте грунт, де вирощуєте помідори.
- Ніколи не висаджуйте помідори поряд з картоплею.
- Регулярно просапуйте грунт між рослинами помідора.
Шкідники помідорів:
слимаки і равлики, гусениці, колорадський жук і мокриці.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!