|

Як правильно садити, вирощувати та доглядати помідори

Вирощувати помідори не складно, тож сміливо можете садити в себе на ділянці цю культуру, а ми допоможемо порадами, як за ними правильно доглядати.

prorostannya_nasinnya

Якщо ви будете вирощувати помідори з насіння, то в наших статтях є детально описано, як це зробити:

КОЛИ СІЯТИ ПОМІДОРИ (ТОМАТИ) НА РОЗСАДУ, ВИРОЩУВАННЯ, ДОГЛЯД

РАВЛИКИ” ДЛЯ ВИРОЩУВАННЯ РОЗСАДИ

ПОСІВ НАСІННЯ НА РОЗСАДУ

У цій статті ви знайдете інформацію про вирощування помідорів і догляд за ними.

Грунт для помідорів

Грунт для вирощування помідорів повинен бути поживним, тому ділянку готують заздалегідь – восени або за місяць до висаджування розсади. До грунту слід додати компост (перегній) деревний попил.

collage_visadzhuvannya_pomidoriv

Як садити розсаду помідорів в грунт

Розсаду помідорів висаджуємо на глибину – до перших листочків ( дуже витягнуту розсаду – до других і третіх листочків, акуратно укладаючи стебло в посадковій ямці ) – таке висаджування сприяє посиленому нарощуванню кореневої системи рослини.

Пасинкування та формування помідорів (томатів)

У вирощуванні помідорів важливо правильно сформувати кущ, а саме прищипувати пасинки після першої закладки квіткової кисті, таке пасинкування дозволяє запобігти виламування пасинків в майбутньому. Коли вже помідори завяжуться потрібно видалити зайве листя, так, щоб на кожен помідорчик попадало сонце і добре провітрювався. Таке обрізування знижує ризик грибкових захворювань і дозволяє отримувати більш рясний і ранній врожай.

Так на рослині помідора залишаються тільки до 10 верхніх листка, яких йому цілком достатньо для фотосинтезу і харчування.

Не забувайте про опору

collage_pidvyazuvannya_pomidoriv

Яскравість світла та температура повітря для вирощування помідорів

Для розвитку томатів потрібна середньодобова температура від +17 до +28 ° С. При більш низьких температурах зростання сповільнюється, а при більш високих – помідори починають в’янути. Прямі сонячні промені важливі для формування квіток і в період цвітіння, а на етапі розвитку і дозрівання плодів тепло стає для помідора важливішим ніж прямі сонячні промені.

Вологість повітря для помідорів

Сухе та свіже повітря навколо помідорів – одна з головних умов їх вирощування і стійкості до захворювань. Обов’язково провітрюйте теплицю з помідорами у спекотні дні, по потребі встановіть вентилятори.

vidi_pomidoriv

Полив помідорів (томатів)

Помідори люблять рясні, але не дуже часті поливи під корінь, якщо томати ростуть у відкритому грунті то поливати при сонячній стійкій погоді потрібно 1 раз на 7 днів. Якщо ж стоїть волога погода або передбачаються дощі то не потрібно їх поливати. Такі поливи допомагають рослині формувати глибоку і розгалужену кореневу систему. А от зайва вологість призводять до водянистого смаку помідорів, розтріскування і скидання плодів, а також помідори стають більш вразливими до грибкових захворювань.

Добриво для помідорів

Щоб зібрати багатий врожай, помідори потрібно забезпечити всіма необхідними мікроелементами; з періоду пікіровки розсади і до початку цвітіння помідорам потрібні підживлення комплексним мінеральним добривом в тому випадку, якщо розсада була посаджена в непідживлений грунт. Після утворення перших плодів починайте удобрювати томати спеціальним добривом для помідорів (на основі калію).

shtuchne_zapilennya

Щоб покращити смакові якості помідора, висаджуйте між ними однорічники-медоноси ( базилік і чорнобривці).

Шкідники та хвороби помідорів

Хвороби помідорів є великою проблемою при їхньому вирощуванні у відкритому грунті. Найпоширеніші і найнебезпечніші хвороби помідорів: грибкові ураження, фітофтороз, вершинна гниль, бура плямистість і тютюнова мозаїка.

vrozhai_tomativ

Щоб запобігти появі грибкових захворувань проводьте профілактику одразу піля цвітіння препаратами від фітофторозу по інструкції та дотрумуйтеся профілактичних правил.

  • Для профілактики хворіб, при вирощуванні томатів, рекомендується дотримуватися таких правил:
  • Використовуйте насіння, стійке до захворювань.
  • Пасинкування, формування і обрізку помідорів робіть у суху погоду, щоб рослини були сухими.
  • Викорчовуйте і знищуйте уражені хворобами і шкідниками помідори.
  • Вирощуйте помідори в теплиці або парнику, а не у відкритому грунті.
  • Дотримуйтесь чергування овочевих культур, щорічно міняйте грунт, де вирощуєте помідори.
  • Ніколи не висаджуйте помідори поряд з картоплею.
  • Регулярно просапуйте грунт між рослинами помідора.

Шкідники помідорів:

слимаки і равлики, гусениці, колорадський жук і мокриці.

Схожі записи