|

Посівний календар городника-садівника на квітень 2024: які роботи проводять за фазами Місяця

В квітні висаджують в насінняу відкритий гррунт, а в парник розсаду перців, томатів, баклажанів, селери, цибулі порею. Можна посіяти насіння на розсаду скоростиглих сортів. Також багато роботи чекає в саду.

Для кожного садівника-городника місячний посівний календар на квітень 2024 року стане в нагоді, щоб сіяти насіння на розсаду чи висаджувати розсаду в грунт, обрізувати дерева, підживляти дерева та кущі чи прибирати в саду в найкращі дні.

Зростаючий Місяць сприяє росту рослин, які дають врожай тим, які плодоносять над грунтом, а спадний, навпаки, сприяє роботі з цибулинними і бульбовими культурами. Крім цього, коли Місяць росте, сіяти треба всі культури, які ростуть швидко – зелень, наприклад, чи рання картопля. А ось посіяти на спадний місяць варто ті овочі, які мають довго зберігатися – моркву і буряк, зокрема.

Звичайно що крім фаз Місяця потрібно враховувати ще й погоду, адже переросла розсада буде слабкою і може погано прийнятися.

Посівний календар на квітень 2023 по днях

Загалом сприятливі дні для посіву/посадки овочевих культур — 3, 4, 8, 9, 15, 17, 18, 21, 22, 26, 27.

Несприятливі дні для посіву, посадки та пересадки будь-яких рослин — 1, 16, 23, 24, 25, 29, 30.

1 квітня – неспиятливі дні для посіву насіння та висаджування кущів, дерев.

2 квітня – спиятливий для посіву салату, капусти, петрушки, газонних та грунтопокривних рослин. а також можна висаджувати хвойні та дерева та кущі.

3 та 4 квітня – хороший день для посадки томатів, пецю, баклажанів, огірків, ярого часнику, редис, селера, зернові, кабачки,. Посів на розсаду перцю і капусти. Також в ці дні можна висаджувати кущі та дерева.

5 – 7 квітня – сприятливий день для підгодівлі розсади, обробки рослин від хвороб. Сіють зернові та газонні, висаджують суницю, полуницю, садять малину, виноград. Перекопування грунту.

8 – 9 квітня квітня – сприятливий день для посадки ранньої картоплі, редису, буряка, моркви, гороху, квасолі, арахісу. Удобрюють грунт. Висаджують розсаду томатів перецю, баклажанів, селери у теплицю. Сіють огірки розсаду. Проводять посадку суниці, полуниці і винограду, кущів та дерев.

10 квітня – обробка і прополка грунту, боротьба зі шкідниками і хворобами.

11 – 12 Квітня – у цей день можна висаджувати дерева та кущі.

13 квітня – можна сіяти однорічники та садити кущі та дерева.

14 квітень – сприятливий день для посадки і пересадки будь-яких овочів і всіх видів капусти. Проводять мінеральні підгодівлі і рясні поливи. Можна садити декоративні та багаторічні квіти.

15 квітня – проводиться посів петрушки, кабачка, цвітної капусти. Посадка гороху, квасолі, бобів, баштанних культур, винограду.

16 квітня – несприятливий день для посіву насіння. День вважається неродючим. Посадка і посів рослин не проводяться.

17 квітня – посадка овочів і квітів.

18 квітня – висадка розсади огірків і ранніх помідорів. Посів насіння огірків і кабачків, гарбуза, квасолі.

19 квітня – можна сіяти зернові та садити кущі, дерева.

20 – 22 квітня – висаджування розсаду раннього перцю, салату, селери. Посів кукурудзи. Посадка яблунь, ягідних чагарників. Проводяться поливи і підгодівлі мінеральними добривами.

23 – 25 квітня – несприятливий день для посіву насіння. День вважається неродючим. Посадка і посів рослин не проводяться. Але можна підготувати грядку для посіву.

26 -28 квітня – хороший день для посіву насіння у відкритий грунт, висаджування картоплі, посадки троянд, ожини, винограду… .

29 – 30 квітня – несприятливий день для посіву насіння. День вважається неродючим. Посадка і посів рослин не проводяться. Але можна підготувати грядку для посіву.

Схожі записи