перексія кактус рослина

Перескія – догляд

Перескія (лат. Pereskia) – рід рослин з сімейства кактусових. Цей рід нараховує близько 20 видів, які ростуть в тропічних і субтропічних районах Америки, Африки та Азії. Перескія це листові кактуси, тому зовні мало схожі на кактуси. У пазухах зелених або пурпурових листків пейрескії розташовані одинично або пучком ареоли з колючками, які в природі допомагають пейрескії чіплятися за дерева. Коли листя старіє, його забарвлення блідне, воно починає сохнути й у період спокою опадає.

Квітки перескії великі та яскраво забарвлені. Вони можуть бути жовтими, червоними, оранжевими або білими. Плоди пейрескії також є їстівними. Вони можуть бути круглими, овальними або довгастими. Зазвичай вони мають солодкий або кисло-солодкий смак.

Види перескії

Перескія буває різних видів. Деякі з найпопулярніших видів включають:

  • Перескія бальбіана (лат. Pereskia balbisiana) – це вид, який родом з Мексики та Центральної Америки. Цей вид має довгі, тонкі гілки, покриті листям. Квітки пейрескії бальбіана жовті. Плоди пейрескії бальбіана круглі та червоні.
  • Перескія зморшкувата (лат. Pereskia aculeata) – це вид, який родом з Південної Америки. Цей вид має жорсткі колючки. Квітки пейрескії зморшкуватої жовті. Плоди пейрескії зморшкуватої округлі та червоні.
  • Перескія мальборо (лат. Pereskia bleo) – це вид, який родом з Бразилії. Цей вид має довгі, тонкі гілки, покриті листям. Квітки пейрескії мальборо білі. Плоди пейрескії мальборо круглі та оранжеві.

Догляд за перексією

Перескія – це відносно невибаглива рослина. Вона може витримувати спеку, посуху та нестачу вологи. Однак, щоб пейрескія добре росла і розвивалася, необхідно дотримуватися деяких правил догляду:

Світло. Перескія – це світлолюбна рослина, яка потребує багато сонячного світла. Оптимальним місцем для вирощування пейрескії є сонячне вікно, розташоване на південній, східній або західній стороні будинку. Влітку пейрескію можна виносити на свіже повітря, але слід оберігати її від прямих сонячних променів.

Вологість. Перескія не потребує високої вологості повітря. Однак, щоб запобігти висиханню листя, рослину можна періодично обприскувати теплою водою.

Полив. Пейрескія не потребує частого поливу. Поливати її слід лише тоді, коли верхній шар грунту повністю висохне. Взимку полив слід скоротити ще більше.

Пересадка. Перескію пересаджують раз на 2-3 роки, навесні. Для пересадки використовують ґрунт, який добре пропускає воду і повітря.

Температура.Перескія добре переносить спеку, але взимку температуру слід знижувати до 10-12°C. Якщо температура буде нижче, рослина може загинути.

Підживлення. Перескія добре відгукується на підживлення. Підгодовувати її слід раз на місяць, навесні та влітку, комплексним мінеральним добривом.

Обрізка. Перескію можна формувати, обрізаючи її гілки. Обрізка сприяє формуванню густої крони.

Шкідники, хвороби. Перескія стійка до шкідників і хвороб. Однак, при неправильному догляді вона може бути уражена щитівкою або павутинним кліщем.

Зимівля. Взимку перескію можна переміщувати в приміщення, де температура не опускається нижче 10°C.

Розмноження перексії

Перескію можна розмножувати насінням, живцями або діленням куща.

Розмноження насінням – це найпростіший спосіб. Насіння пейрескії можна висівати в ґрунт взимку або навесні.

Розмноження живцями – це більш швидкий і ефективний спосіб. Для розмноження живцями необхідно зрізати здоровий стебло довжиною близько 10 см. Живець необхідно підсушити протягом декількох днів, а потім висадити в ґрунт.

Розмноження діленням куща – це найпростіший спосіб розмножити вже дорослу рослину. Для розмноження діленням куща необхідно розділити кущ на кілька частин, кожна з яких повинна мати кореневу систему.

Схожі записи