|

Як правильно пересадити орхідею

В цій статті ми дамо покрокову інструкцію, як правильно пересадити орхідею. Орхідеї Phalaenopsis потребують пересадки що 2 роки.

Коли пересаджувати орхідею?

Орхідею Phalaenopsis потрібно пересаджувати після цвітіння, у період активного росту коріння (продовження кореня зеленими відростками).

collage_prichini_peresadkt_orhidei

Причинами пересадки орхідеї є:

 • коріння переросло горщик (горщик тріснув, коріння виросло із отворів зливу зайвої води).
 • субстрат змінив структуру(кора розсипається).
 • не видно грунту лише саме коріння.
 • орхідея хворіє, гниє коріння.
 • старий грунт покрився пліснявою.
 • дуже багато зелених і слизьких водоростей.
 • з’явились шкідники.

Як правильно пересадити орхідею (Phalaenopsis) – крок за кроком

rist_korinnya_orhidei
 1. Вдало вибраний час пересадки орхідеї (період активного росту коріння) забезпечить вам успіх.
 2. Поливаємо грунт, щоб пересадити орхідею. Коріння стане більш гнучким і легко вийде з горщика.
 3. collage_peresadka_orhidei
 4. Акуратно виймаємо орхідею з горщика, при необхідності прорізуємо або розрізаємо горщик, щоб корінці не пошкодились.
 5. Перекладаємо орхідею у миску, для очищення коріння від кори. Дуже часто коріння Phalaenopsisa набирає форму горщика, коріння росте в той бік де є більше вологи і поживних речовин. Кращий спосіб видалити кору з коренів і не пошкодити їх – розплутати пальцями і зняти кору. Робити дану процедуру краще всього у воді. Однією рукою тримайте рослину за стебло, а іншою розплутуйте сплетені корені. Час від часу брудну воду бажано зливати. Промити коріння душем, струмінь води відрегулюйте так, щоб вода своєю силою не пошкодила коріння орхідеї, але була досить сильною і теплою, щоб вимивати субстрат з коріння. Якщо шматочки кори намертво в’їлися в корені, то залиште їх як є.
 6. Ретельно оглядаємо коріння перед тим як пересадити орхідею. Відрізаємо гниле та сухе коріння аж до здорової частини, яка є зеленою чи білою. Дуже часто ми не знаємо: де в орхідеї здорові корені, а де гнилі. Незалежно від свого забарвлення (білі,сірі, зелені), здорові корені у Phalaenopsis (ів), суцільні і тверді, а мертві – порожні і сухі, при натисканні, вони стискаються, іноді витікає вода, а оболонка кореня облазить, оголюючи кореневу нитку. Надламане коріння залишаємо, воно дасть бокові відгалуження. Коли є значне пошкодження коріння посередині, видаляємо пошкоджену ділянку і здоровий кінчик.
 7. Видалення старого (жовтого, підгнилого) листя. Для видалення пожовклого чи пошкодженого листя (жовтого або зеленого), використовують такий спосіб: розрізають його по листковій жилці (середини листка), і розтягують за кінці в різні боки, так ми знімемо його зі стебла. Разом зі старими листками також рекомендуємо видаляти пожовклі або сухі квітконіжки, залишаючи невеликий (0,5-1 см) пеньок.
 8. На даному етапі всі місця зрізів на корінні і квітконіжках (рани) потрібно продезінфікувати. Присипаємо корицею, або подрібненим активованим вугіллям, можна використати антисептик, що не містить спирту(зеленка).
 9. Просушити рослину. Перед тим, як садити в горщик, орхідеї потрібно дати трохи часу, щоб її рани (на коренях або листках) загоїлися. У теплому приміщені, де температура повітря досягає 25 градусів Цельсія і більше, залишаємо на 2 години. Не бійтесь залишати Phalaenopsis без субстрату, це епіфітний вид орхідеї, із здоровим корінням за 24 години нічого не станеться. Всохнуть тільки вже мертві тканини, а ви зайвий раз переконаєтеся, що залишилися тільки живі та здорові корені.
collage_peresadka_orhidei1

Читайте також Орхідеї – догляд за орхідеями

Вибираємо горщик, садимо орхідею

 1. Вибираємо горщик. Горщик повинен бути прозорий, адже коріння також приймають ультрафіолетові промені. Якщо ми коріння орхідеї запихаємо у горщик, і по боках залишається по 2 см. порожнього місця, такий горщик нам підходить. Обов’язково горщик потрібно промити у гарячій воді.
 2. Грунт для орхідей. Субстрат (кора твервдих порід дерев, мох) для орхідей продається у різних магазинах, ви без проблем можете його купити. Готова суміш містить у собі добрива і відповідну кислотність, які необхідні для орхідей. Під час пересадки намагайтеся не чіпати руками зростаючі кінчики коренів, вони дуже ніжні, можуть почорніти і зіпсуватися. Якщо перед використанням субстрату для орхідей ви відчули запах гнилі чи грибів, і побачили комах, такий субстрат обов’язково потрібно продезінфікувати (прокип’ятити протягом 5 хвилин або залити кип’ятком, і залишити на 15 хв).
 3. Садимо орхідею. На дно насипаємо частину субстрату приблизно 3 см товщини, ставимо нашу орхідею і акуратно запихаємо всі можливі повітряні корінці. Засипаємо субстратом. Ставимо на постійне місце.

Не варто одразу після пересадки ставити орхідею на прямі сонячні промені. Вони перебувають у стресовому стані, і від надмірної спеки можуть загинути.

Також читайте

Розмноження орхідеї Фаленопсис поділом стебла

Розмноження орхідеї Фаленопсис “дітками”

Розмноження орхідеї Фаленопсис: частинами квітконіжки, поділом розетки, насінням

Шкідники орхідей, як з ними боротися

Догляд за орхідеєю дендробіум

Як розмножувати і як пересаджувати орхідею дендробіум

Схожі записи