|

Розмноження орхідеї Фаленопсис: частинами квітконіжки, поділом розетки, насінням

Орхідею Фаленопсис можна розмножувати різними способами. А саме: частинами квітконіжки, поділом розетки, насінням, дітками, стеблом.

У цій статті ми розглянемо такі види розмноження орхідеї Фаленопсис: частинами квітконіжки, поділом розетки, насінням.

Увага! Вегетативне розмноження орхідеї Фаленопсис можна робити лише в тому випадку, якщо вона здорова, а також отримує необхідні поживні речовини, (достатня кількість світла і вологи). Всі «операції» для розмноження проводять абсолютно стерильними інструментами.

collage_rozmnozhennya_orhidei_12

Розмноження орхідеї Фаленопсис частинами квітконіжки

Після цвітіння, квітконіжка відрізається біля самої основи, потім її потрібно розрізати на декілька частин розміром по 3-4 см так, щоб в центрі кожної частини була спляча брунька. Всі зрізи потрібно обробити зеленкою або порошком дерев’яного, або активованим вугіллям. Оброблені живці кладуть у тепличку з вологим мохом – сфагнумом. Температура у тепличці повинна бути 25-28 ° C, а також висока вологість. При дотриманні цих 2 умов у вас обов’язково виростуть нові орхідеки.

Порада від читачів: Відрізану квітконіжку поставити у воду з добривами, на сонячне місце (не прямі сонячні промені) та час від часу потрібно обприскувати квітконіжку позакореневими добривами. Прокидаються майже всі сплячі бруньки і на них виростають “дітки”.

rozmnozhennya_orhidei_podilom_rozetki1

Читайте також Орхідеї – догляд за орхідеями.

Розмноження орхідеї Фаленопсис поділом розетки

Часто трапляється, що у в орхідеї виростає нова розетка. Відокремлюють саме саму розетку.

Якщо у нової розетки з’явилися коріння (не менше 3 , довжиною 10 – 15 см) її можна сміло відрізати стерильним ножем і пересаджувати у новий горщик. Робити таку операцію потрібно так: витягнути рослину з горщика, промити коріння, відрізати стерильним ножем розетку з корінням, змазати всі зрізи зеленкою чи дерев’яним попелом, просушити протягом 4- 5 год, посадити в новий субстрат. У міру розростання коріння, орхідею пересаджують в більш простору тару.

rozmnozhennya_orhidei_nasinnyam_2

Насіннєве розмноження фаленопсиса

Розмноження орхідеї фаленопсис насінням в домашніх умовах практично не застосовується, оскільки цей метод є досить складним та довготривалим. Щоб розмножити орхідею фаленопсис насінням вам буде потрібно створити умови живильного середовища. Саме в таких умовах насіння і будуть перебувати аж до моменту проростання. На це може знадобитися від 3 до 9 місяців. Потрібно зазначити, що дуже складно зберегти повну стерильність, оскільки від грибків позбутися практично неможливо.

Якщо ж насіння проросло, його ще три роки вирощують при певних умовах. І тільки після цього висаджують на постійне місце. При насіннєвому розмноженні цвітіння фаленопсиса настане як мінімум через 2 – 3 роки. Тепер можна зрозуміти вартість орхідеї адже для вирощування орхідеї з насіння потрібно 5 – 6 років.

Читайте також:

Розмноження орхідеї Фаленопсис поділом стебла

Розмноження орхідеї Фаленопсис “дітками”

Орхідеї – догляд за орхідеями

Як пересаджувати орхідею

Шкідники орхідей, як з ними боротися

Догляд за орхідеєю дендробіум

Як розмножувати і як пересаджувати орхідею дендробіум

Схожі записи