Вероніка – догляд, розмноження, види

Краси та оригінальності вашому саду надасть багаторічна красуня вероніка.

Вероніка (Veronica) трав’яниста рослина, досить витривала, висотою від 10см. до 1,2 м. Види у вероніки надзвичайно різні. Найефектнішою в саду виглядає вероніка волосиста – цузькі прямостоячі колосисті суцвіття вкриті маленькими квіточками рожевого, синього або білого кольору, цвітуть з початку літа і до початку осені.

Де та коли садити вероніку

Вероніка добре росте на сонці або в напівтіні. Грунт для вирощування цієї квітки може бути будь-який, але краще розвивається на пухких грунтах. Перед посадкою ділянку потрібно ретельно розпушити або перекопати на глибину 20 см. Внести в грунт перегній, компост або пісок в залежності від структури грунту. Ретельно виберіть всі корінці бурянів, особливо таких злісних бур’янів, як пирій і снить. Якщо хоч найменша їх частина залишиться в грунті, то вони швидко розростуться по всій клумбі. Горщики з набутими рослинами розставте на клумбі в потрібних місцях. Внесіть, на 1 квадратний метр 3 – 4 кілограми компосту або перегною, а також 2-3 столових ложки деревного попелу. Після викопайте лунки, таких розмірів, щоб навколо кореневої грудки залишилося невеликий простір. Обережно витягніть рослини з горщика, по краях трошки розпуште ком з коріннями, пошкоджені коріння обріжте. Опустіть рослину в ямку, засипте в порожнечі землі і злегка ущільніть її. Глибина посадки повинна залишатися тією ж, на якій рослина росло в горщику. Посадку потрібно провести так, щоб рослини один від одного були на відстані 30-50 см. Посаджені рослини рясно полийте.

veronika_titkopodibna

Догляд за веронікою (полив, підживлення, поділ)

Щовесни потрібно у грунт вносити тонкий шар компосту, а зверху 5см шар мульчі для утримування вологи і боротьби з бур’янами.

veronika_velika

Більшість видів вероніки посухостійкі, тому навіть поливати їм не потрібно, хіба, що в дуже посушливу погоду. Для високих сортів потрібно буде зробити опору, щоб вони не зламалися.

Після перших морозів стебла рослини треба зрізати, залишивши 3-5 см від землі.

Весною через кожні 3-4 роки, коли починається ріст рослини, її можна ділити (можна і восени) і розсаджувати по групах.

Після цвітіння вероніку обрізають, після чого знову швидко наростає зелена маса.

На зиму цю рослинину обрізають до 5 см від поверхні грунту і не накривають.

veronika-siva

Розмноження вероніки

Вероніка розмножується насінням, а також живцюванням влітку або шляхом ділення восени.

Дуже легко вероніку виростити з насіння. На початку весни насіння посіяти в ящик і поставити на сонячне підвіконня.

veronika-derevovidna
Доглядати як і за будь-якими іншими рослинами, поливати, коли температура на вулиці буде вище 10 ° С виставляти на провітрювання. У травні можна висаджувати молоді рослинки в грунт на сонячне місце, грунт повинен бути добре дренованим. У перший рік рослина росте повільно, вимагає за собою догляду – регулярного поливу і прополювання, підживлення. За літо рослина підростає і перетворюється в кущики, перший рік може не цвісти. Зате на наступне літо вероніка зацвітає своїми зовсім незвичайними квітками, зібраними в колосовидні суцвіття.

Найпростіший спосіб – поділ куща. Великий кущ викопують і розрізають на частини. Кращий час для поділу – весна, коли рослини тільки пішли в ріст.

veronika-krimska
veronika-likarska
veronika-kavkazska
veronika-volosista

Схожі записи