Віола (братки) вирощування з насіння
Віоли – ніжні квіти, що зацвітають раньою весною не можуть залишитись осторонь весняного саду.
Віоли є однорічні, дворічні та багаторічні різновиди садової квітки. За природою це квітуча трав’яниста рослина, що досягає заввишки 15-35 сантиметрів. Бутони ростуть поодиноко, у пазухах листя. У середньому кожен бутон сягає 7-8 сантиметрів. Форма і палітра кольору віол найрізноманітніша. Так, існують і однотонні види, і двоколірні, і триколірні, є сорти в смужку, в цятку, з однією великою плямою, з гофрованою або простою облямівкою пелюсток, з бархатистою або звичайною текстурою та ін. Причому цвітіння фіалок завжди буйне. Як правило, сезон цвітіння триває з середини березня по кінець травня або з початку серпня до перших серйозних похолодань (все залежить від того, коли була висаджена культура).
Ніжні віоли нікого не залишать байдужим. Рослини вже давно полюбилися професійними садівниками-початківцями за бутони з яскравими відтінками, невибагливість у догляді. Віолу досить легко вирощувати, вона спокійно переносить навіть короткочасні заморозки.
Вирощування віоли з насіння
Вирощування віоли, можливе безрозсадним та розсадним методами. Однак другий варіант вважається більш ефективним та надійним.Приступати до висіву насіння на розсаду можна вже наприкінці лютого. У такому разі цвітіння фіалок можна чекати цього ж року (наприкінці весни або на початку літа). Що стосується субстрату, то найпростіше купити спеціальний ґрунтозміш для Фіалкових. Але для початку насіння потрібно підготувати. Для цього їх на добу відправляють у розчин хлоргекседину. Тільки потім можна братися до посівних робіт. Отже, сформуйте на поверхні ґрунту борозни та засипте в них насіннєвий матеріал. Присипати зернятка необхідно просіяним ґрунтом. Потім посадка поливається і ємність накривається кришкою зі скла або поліетилену. У такому вигляді посіви повинні зберігатись у кімнаті з температурою не вище 15 градусів.
Догляд за розсадою віоли
Молоді рослинки проклюнуться вже за тиждень – півтора все залежить від глибини посіву і температури в грунті. Коли сходи з’являться, накриття можна зняти, а горщики перемістити в ще холодніше місце з температурою 13 градусів. Освітлення має бути розсіяним, опівдні віоли захищають від палючих променів. За розсадою потрібен правильний та регулярний догляд, який включає полив та підживлення. Як підживлення можна використовувати комплексні добрива, а вносять їх зазвичай раз на в 14 днів.
Пересадка розсади віоли у відкритий грунт
Висаджувати розсаду віоли можна в квітні чи травні. Ділянка для культури має бути добре освітлена, а садова земля – бути з домішкою великого деревного вугілля та перегною. Ще один допустимий варіант землесуміші включає дерн, річковий пісок, перегній та верховий торф у співвідношенні 2:1:2:2. Намагайтеся уникати низовин та майданчиків із ґрунтовими водами. Сам процес пересадки нескладний. Дотримуйтесь дистанції між ямками в 10-15 сантиметрів після висаджування полийте щойно висадженні рослини. Якщо ваші віоли багаторічні, їх необхідно буде пересаджувати на нову ділянку зі свіжим грунтом кожні три роки, одночасно займаючись розподілом куща. Інакше, кущі рясно обростуть листям і пагонами, цвітіння стане поодиноким, а квіти будуть маленькими.
Догляд за віолою
Хоча садові фіалки і невибагливі до догляду, все-таки і їм потрібна мінімальна увага. Основні вимоги полягають у своєчасному зволоженні грунту, внесенні добрив, видаленні бур’янів та розпушувані грунту.
Для ряснішого цвітіння віоли підгодовують комплексними мінеральними добривами. Якщо грунт на ділянці живильний, то можна обмежитися одноразовим внесенням добрив на місяць, а якщо у вас бідні грунти, то 2 рази на місяць.
Пересадка віоли
Віоли добре переносять пересадки і сприймають їх як стрес. Садову фіалку дозволяється пересаджувати навіть у період цвітіння. Якщо ваша віола кімнатна, то пересадка з періодичністю раз на три роки дасть їй можливість не втрачати свою декоративність. Для цього кущик обережно дістають із горщика, ділять корінь на частини та розсаджують по персональних ємностях.
Віола на зиму
Багаторічні садові фіалки морозостійкі. На зиму їх можна просто присипати мульчею чи листям.