Розсада квітів в домашніх умовах – коли сіяти насіння квітів на розсаду

Яскраві, вишукані квіти здатні прикрасити будь-яку територію, створивши атмосферу затишку та урочистості.

Багато культур розмножуються насінням, вирощування розсади яких в домашніх умовах не викликає суттєвих складностей. При дотриманні простих правил ви зможете отримати здорові та життєздатні сіянці. Інтернет магазин Matla Flowers пропонує шикарний асортимент насіння для посіву у відкритий ґрунт і на розсаду, а також – професійні цибулини квітів традиційних та екзотичних рослин. Доставка з Тернополя здійснюється по всій країні, завдяки чому елітний посадковий матеріал став доступним кожному.

rozsada_kvitiv

Розсада квітів у домашніх умовах: що потрібно для старту?

Запорукою успіху є створення необхідних умов для проростання насіння та правильний догляд за підростаючими сіянцями. Серед найважливіших факторів:

  • Гарне освітлення – як інтенсивність, так і тривалість. В ідеалі світовий день складає 14-16 годин.
  • Оптимальний рівень вологості – розсада потребує щедрого поливу. Вода має бути кімнатної температури.
  • Температурний режим – для проростання теплолюбних рослин ідеальною є температура + 25-27 С. Для холодостійких культур достатньо прогрівання повітря до + 15-17 С.

Потрібно підібрати просторий та міцний посуд з дренажними отворами для стікання залишків води. Для даних цілей краще використовувати стандартний пластиковий ящик, який перед заповненням ґрунтом знезаражують. Посуд заповнюють стандартним магазинним субстратом з добривами або ж готують самостійно.

До появи сходів рослин пластиковий ящик тримають в темному місці. Коли з’явилися перші ростки – виносять на освітлене місце, за необхідності роблять додаткову підсвітку. У необхідні терміни сіянці пікірують і підживлюють, а перед висадкою у відкритий ґрунт загартовують.

Переваги та складності самостійного вирощування квітів

Придбати покупну розсаду рекомендується людям, які не мають відповідних умов для вирощування власної. Це і обмаль вільного місця, і відсутність можливості забезпечити гарне освітлення та полив, і… звичайно ж, небажання додавати собі зусиль. При відсутності досвіду на садівника-початківця також можуть очікувати неприємні несподіванки. Саме тому експерти радять починати з насіння найпростіших культур.

Ще однією важливою перепоною може стати присутність в приміщенні домашніх улюбленців, які знищують сіянці. Що робити? Розташувати посіви в недоступному для кота місці, збагатити його раціон зеленню та відвідати зоо-форуми з даного питання.

rozsada_kvitiv_2

Попри всі складнощі, вирощування розсади для більшості садівників є бажаним та довгоочікуваним «святом». Ви завжди будете впевнені у відмінній якості культур та їх здоров’ї, зможете обрати насіння будь-яких сортів за власним смаком. Використовуючи поступове загартовування розсади, ви значно підвищите її витривалість навіть при загрозі пізніх заморозків у відкритому ґрунті. Переконливим аргументом на користь самостійного вирощування є економічна вигода. За підрахунками дослідників, рентабельність складає 150-200%! До того ж, придбані пластикові ящики доцільно використовувати багато років, тому це – одноразові витрати.

Які квіти найкраще саджати і де купити їх

Практика свідчить: починаючим садоводам краще набиратися досвіду в роботі з невибагливими культурами. Такі рослини просто сіяти та доглядати за ними, вони не є чутливими до невеликих похибок в умовах вирощування. Серед фаворитів: чорнобривці, соняшник, цинія, портулак, сальвія, космея, целозія, гвоздика, іпомея, флокси, аліссум.

Магазинне насіння продається вже знезараженим, тому не потребує додаткового замочування в антибактеріальних розчинах. Дуже зручно використовувати посівний матеріал у спеціальних гранулах. Вони не тільки мають більший розмір, але і збагачені корисними добривами.

Інтернет магазин Matla Flowers є відомим у Тернополі та в Україні продавцем. Секрет його популярності полягає в ідеальному співвідношенні відмінної якості та доступної ціни. Широкий асортимент товарів дозволить втілити найамбітніші мрії про ваше літнє «квітуче життя» та подарує радість від отриманого результату.

Схожі записи