|

Секрети постійного цвітіння петуній, сурфіній

У цій статті ви знайдете підказки тривалого і рясного цвітіння сурфіній і петуній.

Висаджуючи петунії чи сульфінії у себе на підвіконні чи у підвісному кашпо ми хочемо, щоб вони цвіли до пізньої осені. Але часто трапляється так, що у них оголюються стебла, зменшується кількість квітів і рослина втрачає свою привабливість. Як зробити цвітіння сульфіній рясним і тривалим, розповімо в цій статті.

Дотримуючись цих правил, ви отримаєте пишну рослину з безліччю бутонів і квітів петуній, сурфіній, яка буде радувати вас квітами з кінця травня по жовтень.

1. Великий горщик для сурфіній, петуній

Коріння рослини вимагають простору, тому петунії висаджують на певній відстані один від одного: 30 см для сортів, що утворюють великі кущі; 25 см для сортів з великими квітками; 20 см для дрібних квітів. Якщо розсада висаджується в вазони, слід керуватися таким правилом – на один кущ 5 л горщик.

surfiniya_petuniya_3

2. Родючий субстракт для сурфіній, петуній

Петунія добре росте на супісках і суглинках і на відкритих сонячних ділянках. Перед посадкою потрібно внести компост або перегній. Для створення гарного повітропроникного грунту також змішують грунт з торфом, можна додати попелу. Висаджування розсади здійснюється разом з грудкою землі, висаджувати на постійне місце краще ввечері, і не раніше другої половини травня. Після висаджування рослини рясно поливають, а на наступний день мульчують, щоб запобігти швидкому випаровуванню вологи.

surfiniya_petuniya_4

3. Чим і як підживляти сульфінії та петунії

Перше внесення добрив для сульфіній , петуній проводиться через тиждень після висджування на постійне місце (клумба, горщик). На самому початку необхідно підживляти азотними добривами, щоб кущ швидше розростався. Трохи пізніше, щоб стимулювати цвітіння варто використовують фосфорні та калійні суміші, або вже готові мінеральні добрива для сурфіній, петуній. Їх необхідно вносити на початку бутонізації. Підживлення петуній проводяться не рідше одного разу на п’ять днів. Добрива вносяться як кореневим, так і позакореневим способом.

surfiniya_petuniya_5

5. Достатній полив для сурфіній, петуній

Петунії, сурфінії люблять рясний полив, при нестачі вологи цвітіння слабшає, але важливо не допустити перезволоження земляної грудки, в цьому випадку можуть виникнути грибкові захворювання. Якщо рослина перебуває в горщику або вазоні, необхідно зробити дренаж. Поливати сурфінію, петунію потрібно ввечері кожен день або через день, під коріння рослини, щоб не пошкодити квіти. У спекотний літній день цю процедуру здійснюють два рази на день, вранці і ввечері

surfiniya_petuniya_1

6. Прищипування сурфіній, петуній

Сурфінії і петунії потрібно регулярно прищипувати. Такі дії зроблять рослину пишнішою, прищипніть гілочку над третім листом. Це краще зробити з верхівкою пагонів, щоб бічні відгалуження пішли в ріст. Для формування красивої квітучої кулі, також необхідне прищипування бічних стебел, коли вони відростуть на 10-15 см в довжину. Важливою процедурою є видалення відцвілих квіток, які забирають багато енергії у рослини через формування насіневих коробочок. Такі прості дії будуть прискорювати утворення нових бутонів. Дотримуючись цих нехитрих правил, можна отримати прекрасне рослина, яке буде радувати вас квітами з кінця травня по жовтень.

Петунія – догляд, пересадка та розмноження

Схожі записи