|

Як розмножувати туї живцями

Туя є досить популярним чагарником, за допомогою неї можна зробити живопліт, також туї гарно виглядають у групових насадженнях.

У цій статті ми розглянемо розмноження туй способом живцювання.

Живцювання – дуже практичний і простий спосіб розмноження туї, адже при такому розмноженні зберігаються всі ознаки материнської рослини. Однак,сортові особливості від материнської рослини зберігаються тільки в тому випадку, якщо живці були зрізані з верхньої третини крони!

Коли розмножувати туї живцями

Розмножувати туї можна в різний час: взимку, весною, влітку, восени. Все залежить від ваших можливостей. Для вкорінення туй потрібно дотримуватися температурного режиму оптимальний в районі 20-25 градусів тепла, а вологість повітря повинна бути висока (приблизно 90%). Якщо ви можете забезпечити температурно-вологий режим то розмножуйте протягом року, якщо ні, то краще обрати період кін. весни поч. літа.

Як розмножувати туї живцями

tuya_rozmnozhennya_narizka_zhivciv

Нарізка живців

Нарізка живців – важливий етап в розмноженні туї. Адже тільки від хороших живців можна виростити міцні і здорові вічнозелені кущі.

  1. Вибрати здоровий, міцний кущ. Кращий варіант для живцювання туї: нарізати живці з добре розвиненої скелетної гілки у верхній частині чагарнику.
  2. Зрізати потрібно минулорічні прирости, які розташовуються на кінцях пагонів і мають довжину близько 20 см.
  3. З живця зчистити зайві частинки і оголити нижню частину до 10 см.
  4. Припудрити корневиром, або замочити в розчині стимулятора росту коріння по інструкції.
  5. tuya_rozmnozhennya_pripedrennya
  6. Грунт для живців повинен бути легким, пухким, дренованим. Приготувати грунтову суміш можна власноруч: змішайте торф і пісок (в пропорції 1:1).
  7. Садити живці потрібно у величезний ящик на відстані 5-10 см одне від одного, або у ємкості висотою 5-7 см з дренажними отворами.

Висаджування живців

  1. Отже, горщечки з грунтом та живці готові.
  2. Висаджуйте живці в грунт під нахилом (під кутом 45 градусів). При цьому вони повинні добре триматися в землі. Глибина посадки – до 10см. Полийте живці. Після цього, слід добре ущільнити грунт навколо гілочок, щоб не залишилися повітряні подушки (при не ущільненому грунті живці згниють).
  3. Створення тепличних умов. Після висаджування живців туї, їх необхідно накрити для створення тепличних умов так, щоб оптимальна температура в районі 20-25 градусів тепла. Вологість повітря висока (приблизно 80%). Освітлення в обов’язковому порядку повинно бути розсіяним. Можна помістити всю ємність в поліетиленовий пакет, а можна окремо кожен живець накрити пластиковою пляшкою, або ж зробити тепличку.

Живці туї вкорінюються 4 місяця, протягом цього часу потрібно стежити за вологістю грунту, він повинен бути помірно-вологим, не сухий (живці висохнуть) і не надто вологий (живці зігниють) приблизно поливати 1- 2 раз в тиждень в умовах затіненого (не на прямих сонячних променях) парника.

tuya_rozmnozhennya_4_mis

Через 4 місяці можна глянути як живці вкоренилися. Вкоріненні живці потрібно посадити на дорощування у відкритий грунт на 1 або на 2 роки.

Висаджування хвойних рослин

Схожі записи