Ліатріс: догляд

Ліатріс – це прекрасна декоративна рослина, яка може використовуватися для озеленення садів, парків та клумб. Її можна вирощувати як в одиночній посадці, так і в групових композиціях. Ліатріс також добре підходить для зрізання.

Ліатріс (лат. Liatris) – це багаторічна трав’яниста рослина, що належить до родини Айстрові (Asteraceae). У природі вона зустрічається в Північній Америці, де є близько 30 видів ліатрису.

Ліатріс – це прямостояча рослина, що може досягати висоти від 50 до 150 см. Листя у неї просте, чергове, з загостреною верхівкою. Квітки у ліатрису трубчасті, зібрані в суцвіття у вигляді колосків. Вони можуть бути білими, рожевими, червоними, фіолетовими або блакитними. Цвіте ліатріс з липня по вересень.

liatris_5

Види ліатрісу

  • У культурі поширені такі види ліатрису:
  • Ліатріс колосистий (Liatris spicata) – найпоширеніший вид, що досягає висоти 1-1,5 метра. Квітки у нього рожеві або фіолетові.
  • Ліатріс пурпуровий (Liatris scariosa) – досягає висоти 1-1,5 метра. Квітки у нього пурпурові.
  • Ліатріс червоний (Liatris pycnostachya) – досягає висоти 1-1,5 метра. Квітки у нього червоні.
  • Ліатріс блакитний (Liatris spicata var. ‘Alba’) – досягає висоти 1-1,5 метра. Квітки у нього блакитні.
liatris_2

Як садити ліатріс

Ліатріс добре росте на сонячних або напівсонячних ділянках з родючим, добре дренованим ґрунтом. Перед посадкою ґрунт потрібно перекопати і внести органічні добрива.

Ліатріс можна вирощувати як з насіння, так і з розсади. Насіння висівають у відкритий ґрунт у квітні-травні, коли мине загроза заморозків. Розсаду вирощують у домашніх умовах у березні-квітні.

Як доглядати за ліатрісом

Ліатріс не вимагає особливого догляду. Потрібно регулярно поливати рослину, особливо в суху погоду. У період цвітіння ліатріс потребує підживлення комплексними мінеральними добривами.

Після цвітіння рослину потрібно обрізати, щоб стимулювати повторне цвітіння.

liatris_1

Хвороби та шкідники ліатрісу

Ліатріс досить стійка до хвороб та шкідників. Однак, у спекотну чи надтовологу погоду вона може уражатися борошнистою росою та павутинним кліщем. У цьому випадку потрібно обробити рослину відповідними фунгіцидами або інсектицидами.

Схожі записи