Лікоріс: догляд

Лікоріси – це красиві і невибагливі рослини, які можуть стати прикрасою будь-якого саду. Завдяки своїм декоративним характеристикам вони користуються великою популярністю у квітникарів.

Лікоріси (лат. Lycoris) – це красиві квіткові рослини, які належать до сімейства амарилісових. Вони мають великі, яскраві квітки, які зазвичай цвітуть восени. Лікориси є популярними садовими рослинами, але їх також можна вирощувати і в горщиках.

Лікоріси – це цибулинні рослини, які досягають висоти від 30 до 100 см. Листя ланцетне, зелене, довжиною до 30 см. Квітки зібрані в суцвіття-зонтики, які можуть містити від кількох до кількох десятків квіток. Квітки мають форму зірки, діаметром від 5 до 10 см. Забарвлення квіток може бути різним: білим, жовтим, оранжевим, червоним або рожевим.

Сорти лікорісу

Існує багато різних сортів лікорісів, які відрізняються за висотою, розміром квіток, кольором і терміном цвітіння. Деякі популярні сорти включають:

  • Lycoris radiata – цей сорт має великі, червоні квітки, які цвітуть у вересні-жовтні.
  • Lycoris squamigera – цей сорт має дрібніші, рожеві квітки, які цвітуть у жовтні-листопаді.
  • Lycoris albiflora – цей сорт має білі квітки, які цвітуть у жовтні-листопаді.

Де садити лікоріс

Лікоріси найкраще ростуть на сонячних або напівтінистих ділянках з добре дренованим ґрунтом. Вони можуть витримувати морози до -15 °C.

Як садити лікоріс

likoris_bilii

Лікоріси можна садити навесні або восени. Перед посадкою ґрунт слід добре розпушити і внести органічні добрива. Глибина посадки цибулин – 10-15 см.

Як доглядати за лікорісами

  • Де садити лікоріс. Лікоріси – відносно невибагливі рослини. Вони потребують регулярного поливу, особливо в період цвітіння. Також слід вносити мінеральні добрива двічі на рік – навесні і восени.
  • Підживлення. Для підживлення лікорісів можна використовувати комплексні мінеральні добрива. Перше підживлення вносять навесні, коли рослини починають рости. Друге підживлення вносять восени, після цвітіння.
  • Полив. Лікоріси слід поливати регулярно, але не надмірно. Не допускати застою води в ґрунті.
  • lycoris_radiata_.jpg (254.79 Kb)
  • Обрізка. Після цвітіння слід видалити зів’ялі квітки. Також можна обрізати верхівки рослин.
  • Розмноження.Лікоріси можна розмножувати діленням цибулин або насінням. Ділення цибулин проводять восени, після цвітіння. Насіння висівають навесні.
shutterstock_likoris

Шкідники та хвороби

Лікоріси можуть уражатися такими шкідниками, як цибульна муха, цибульна моль, а також хворобами, як цибульна гниль, фузаріоз. Для боротьби зі шкідниками і хворобами використовують інсектициди та фунгіциди.

Схожі записи