Коли садити рябчик імператорський

Рябчик імператорський (лат. Назва fritillary flowers) – цибулинна рослина що цвіте весною. Рослина має прикореневу розетку з листками середнього розміру, з яких виростає товста і міцна квітконіжка, на вершині якої зацвітають 5-6 квіток, розміщених по колу. Квітки у рябчика схожі на великі дзвоники, які звисають до низу. Запах у рябчиків специфічний. Цвітіння рябчиків триває до 20 днів. Початок цвітіння в більшості видів припадає на другу половину травня і триває до середини червня.

Рябчик відлякує гризунів на тій території, де він посаджений. Запах у рябчика досить специфічний, його не переносять кроти, землерийки , миші.

Серед весняних квітів (нарцисів і тюльпанів) рябчик буде декоративною прикрасою і доповнюватиме своєю оригінальністю ваш квітник.

cibulina_ryabchika

Вибір цибулини рябчика

Щоб рябчик весною зацвів, треба правильно вибрати цибулину.

Цибулина рябчика зовсім не схожа на цибулини тюльпанів, нарцисів. Вона нагадує злегка придавлену кулю з наскрізним отвором, і важить від 300 гр. до 1 кг. При купівлі особливо потрібно звернути увагу на цибулину, вона має бути здоровою, тобто на цибулині неповинно бути ніякої гнилі, плісняви, тріщин, м’яких чи деформованих ділянок, можуть бути засохлі корінці яких видаляти не можна.

При купівлі цибулини варто пам’ятати, що висаджувати рябчик потрібно до середини серпня, найпізніше в перших числах вересня. Адже висаджені цибулини до морозів встигають дати корінці, після чого подальший розвиток їх завмирає з настанням зими. Час вкорінення цибулин становить до 30 днів після висаджування.

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою

Місце для висаджування рябчика

Місце висаджування, підготовка грунту і підготовка цибулин рябчика аналогічна до висаджування тюльпанів.

visadzhuvannya_ryabchika

Висаджування цибулини рябчика

У підготовленому місці викопуємо ямку глибиною 30 см, діаметром 40 см, між рослинами (у випадку, якщо це групове висаджування) залишити до 30 см, такі відстані забезпечують повноцінний розвиток цибулини, і полегшують роботу при догляді.

На дно викопаної ями треба налити воду,насипати невелику кількість піску. Потім, викласти цибулини рябчика, і засипати їх землею. Якщо осінь надто суха висадженні цибулини потрібно час від часу поливати, до настання морозів. Щоб молоді корені не вимерзли, ділянку висаджування цибулин рябчика треба замульчувати(мульчею, листям, тирсою).

collage_kviti_ryabchika1

Догляд за сходами рябчика весною

Навесні, коли земля почала прогріватися і зникли загрози нічних заморозків, зимове укриття на місці висаджування рябчиків слід акуратно прибрати, щоб не пошкодити молоді ніжні паростки. Грунт навколо паростків також чіпати не можна, тому, що можна пошкодити кореневу систему рябчика, їх корінці за зиму можуть піднятися до поверхні грунту. Знімаємо укриття тому, що рослині для активного росту потрібне сонячне світло.

collage_kviti_ryabchika

Підживлення рябчика

Підживляти рябчики потрібно 3 рази протягом всього періоду вегетації.

Перший раз – після загрози нічних морозів потрібно підживити рябчики. На 10 л води: 1 л перепрілого перегною, 1 ст л нітрофоски або селітри. Готовим розчином треба рясно полити.

Друге підживлення потрібно робити під час появи квітконіжки. Можна підсипати деревним попелом і міндобривами для квітучих рослин .

Третє підживлення потрібно провести після цвітіння(сульфат калію і суперфосфат). Робимо це для того щоб отримати здорову цибулину, яка забезпечить рясне цвітіння в наступному році.

Схожі записи