Ехмея – догляд
Ехмея – багаторічна декоративна рослина, із сімейства бромелієвих. Листя видовженні мають зубчасті краї, іноді з шипами, зібрані в одноколірні або строкаті розетки залежно від виду. Квіти зібрані в складне суцвіття, квітконіжка виростає з середини розетки.
Приквітки у ехмеї відстовбурчені рожево – червоні, в яких заховані маленькі квіточки з блакитно – рожевим забарвленням пелюсток. Цвіте ехмея раньою весною або літом, іноді в листопаді або грудні. Ехмелія одна із небагатьох рослин, яка після цвітіння гине, але встигає дати прикореневих діток, які дуже легко приживаються. Найчастіше зустрічається ехмея в Центральній і Південній Америці, налічує більше 180 видів.
Види ехмеї
До ехмелій які пристосовані до кімнатних умов належать такі види : Ехмея рожева, Ехмея матово–червона, Ехмея синя, Ехмея тигрова, Ехмея смугаста, Ехмея виблискуюча, Ехмея двоколірна та інші.
- Найбільш невибагливою є – ехмелія двоколірна (A. Discolor), і ехмелія блискуча.
- Ехмея двоколірна, її листя зверху зелені, а знизу червонувато- фіолетові.Суцвіття ехмелії має рожеві приквітки і численні яскраво-червоні дрібні квіточки.
- Ехмея блискуча, листя зверху зелені, знизу – червонувато-фіолетові. Суцвіття з рожевими приквітками і яскраво-червоними маленькими численними квітками з блакитними пелюстками.
- Найбільш декоративна ехмея смугаста, її найчастіше можна зустріти у продажі. Її дивовижне рожеве багатошарове суцвіття розпускається з середини літа і не в’яне до самої зими.
Як доглядати за ехмеєю
Ехмея рослина невибаглива за нею легко доглядати, якщо дотримуватися всіх нижче перелічений вимог.
Яскравість світла для ехмеї
Ехмея рослина світлолюбна, але добре переносить півтінь, не допускайте попадання на рослину прямих сонячних променів, особливо в обідню пору. Отже, найкращим місцем для цієї рослини є західні або східні вікна. Влітку ехмею можна виносити на балкон чи подвіря, поступово привчаючи її до яскравого світла. Приміщення, в якому розташовані рослини, необхідно час від часу провітрювати.
Температура повітря для ехмеї
Для нормального росту і розвитку ехмеї підходить температура + 20- +26 градусів С. Ехмея позитивно реагує на незначний перепад нічної і денної температури повітря. Узимку температура повітря неповинна опускатися нижче +18 градусів С, при нижчих температурах рослина може загинути.
Полив та вологість повітря для ехмеї
Вода для поливу ехмеї повинна бути м’якою, кімнатної температури. У період активного росту (квітень – жовтень) ехмею поливають часто, так щоб земляний ком весь час був злегка вологим. З листопада полив треба скоротити, підливати по мірі висихання верхнього шару грунту.
Влітку в жаркі дні ехмею поливають у середину розетки листя(без добрив), але вода там не повинна бути постійно – інакше будуть гнити листя (такий полив варто робити 1 раз на 7 днів).
Вологість повітря для ехмеї у літні місяці повинна бути високою. Обприскуйте ехмею 2 рази на добу.
Як підживляти ехмею
В період активного росту(весна-літо) рослину підживляємо що 14 днів, використовуючи комплексне мінеральне добриво для квітучих кімнатних рослин. Дозу слід зменшити наполовину від тієї, що вказана в інструкції. Під час поливу у розетку, добрива додавати не можна – така процедура може знищити вашу рослину.
Коли пересаджувати ехмею
Молоді відростки ехмеї пересаджують за необхідності, якщо горщик стає тісним. Дорослій рослині пересадка не потрібна, адже після цвітіння її центральна материнська частина відмирає, і рослина, яка цвіла, гине. З часом ехмелію необхідно розсадити або пересадити у ширший горщик, тому що рослина розростається в ширину. Для ехмеї потрібні легкі повітро- і водопроникні родючі грунти. У квіткових магазинах можна придбати готовий грунт для бромелієвих, а можна приготувати грунтову суміш самостійно. Грунтосуміш для ехмеї повинна складатися: з дернової та листкової землі, піску і перегною або копмосту (2:2:1:1) з додаванням сфагнуму і вугілля. Для висаджування краще вибрати широкий горщик. На дні горщика слід обов’язково зробити отвір для зливу зайвої води і насипати шар дренажу, який захистить рослинну від застою води.
Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ
Розмноження ехмеї
Розмножується ехмея відростками і насінням.
Молоді відростки відокремлюють від материнської основи, тоді коли висота нових рослинок досягатиме до 20 см, також вони повинні мати власні добре розвинені корені. Обережно відрізають від материнської рослини, а зріз присипають товченим деревним вугіллям і після невеликого підсушування нової рослини висаджують в окремий горщик. Зацвіте вона через 18 місяців.
Рослини, вирощені з насіння, зацвітають на 3-4 рік.
Шкідники та хвороби
Ехмелії загрожують такі шкідники як: павутинний кліщ, щитівка.
Всі хвороби виникають при неправильному догляді.
Листя починають коричневіти – температура повітря занизька, рослина почала гнити або переохолодження кореневої системи.
Блідо-коричневі плями на листі – сонячні опіки.
Відсутнє цвітіння – недостатньо світла.
Листя жовтіє – перелив
Сохнуть кінчики листя – збільшіть вологість