Сансевієрія, сансев’єра, тещин язик – види

У природному середовищі налічується більше 50 видів сенсевієри, але до кімнатних умов пристосовані лише 10, які відрізняються між собою за шириною і висотою листків та забарвленням…

Як доглядати за сансевієрією?

collage_sansiviera1

Сансевієрія Гіацинтова (Sansevieria hyacinthoides)

У цієї сансевієрії листя (до 5 шт) зібрані в розетку, висота яких досягає до 45 см, листя ланцетоподібні, темно-зелені зі світло-зеленими горизонтальними смугами, по краях листки гострі коричневого або білого кольору. Цвіте зимою. Квітконіжки висотою до 75 см, квітки дрібні, запашні.

Сансевієрія Дунері (Sansevieria dooneri)

Листя утворюють розетку з 12 шт. Листя плоскі, лінійно-ланцетні, висотою до 25 см, зеленого кольору з розмитими горизонтальними смужками. Квітконіжки висотою до 40 см, квіти дрібні, білі, запашні(запах нагадує бузок).

collage_sansiviera2
. . . . . . .

Сансевієрія велика (Sansevieria grandis)

Цей вид сансевієрії відрізняється тим, що має широкі та грубі листя, які утворюють розетку з декількох листків, висотою до 60 см, листя світло-зелені, з темними вертикальними смугами, по краях листя йде червонувата окантовка.

Сансевієрія граціозна (Sansevieria gracilis)

Утворює розетку з невисоких листків (5-6 см), листя овальні які звужуються до кінчиків , сіро-зеленого кольору з сіруватими горизонтальними смужками, верхівки зібрані трубочкою. Висота рослини до 30 см.

collage_sansiviera3

Сансевієрія ліберійська (Sansevieria liberica)

Цей вид сансевієрії утворює розетку з 5-6 листків, які розташовуються практично паралельно до землі. Листя ланцетовидні, плоскі, довжиною до 50 см, темно-зеленого кольору з розмитими горизонтальними розмитими світло-зеленими смужками, з тонкою рожевою або коричневою окантовкою по краю листа. Квітконіжка досягає 80 см висоти, квіти білі з різким запахом.

Сансевієрія Кірка (Sansevieria kirkii “Baker”)

Ця сансевієрія утворює розетку з 3-5 листками, висотою до 1,5 метрів. Листя зелені з білуватими плямами і червонувато-коричневою окантовкою по краях.

collage_sansiviera41

Сансевієрія циліндрична (Sansevieria cylindrica)

Сансевієрія циліндрична утворює прикореневу розетку, листки циліндричні, темно-зелені, з сіруватими горизонтальними смужками і жовтуватою облямівкою по краю листка. Особливість цього виду у жолобі, який є у здовж усього листка (до верху листя він звужується). Квітконіжка досягає до 50 см у висоту, квітки кремово-білі, у верхній частині відтінені червоним.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Сансевієрія трьохсмугова (Sansevieria trifasciata Prain)

Сансевієрія трьохсмугова з грубим повзучим коренем, від якого ростуть жорсткі прямостоячі, мечоподібні листя світло-зеленого кольору, з темними розмитими смужками. Квітконіжка з дрібними біло-зеленими квітами, зібраними в довгу кисть з приємним запахом.

Сансевієрія лауренті ( Sansevieria trafascciata var. laurentii )

Сансевієрія лаурент за зовнішнім виглядом дуже близька до сансевієрії трьохсмужкової, але з широким жовто-білим оздобленням по краях листків.

Схожі записи