Що таке стимулятори росту рослин: як вони працюють

Врожайність плодових і сільськогосподарських рослин залежить від правильності та своєчасності розвитку. Даний фактор взаємопов’язаний з якістю ґрунту і її насиченням мінеральними речовинами.

Але далеко не завжди фермерам і городникам вдається забезпечити належну якість ґрунту. Саджанці або сходи від цього сильно страждають і не можуть розвиватися правильно. Виправити ситуацію дозволяє використання препаратів з особливим спектром дії, спрямованим на регуляцію росту.

Типи та види регуляторів росту рослин

stimulyator_1

Препарати для регуляції та стимуляції розвитку рослин прийнято ділити на 2 великі групи:

  • рослинні гормони,
  • гумусні склади,

виходячи зі способу застосування та основної дії.

Застосування рослинних гормонів дозволяє контролювати зростання і розвиток саджанців плодових і сільськогосподарських культур. Для активізації процесів в клітинах насіння природним шляхом слід використовувати підгодівлі на основі гумусу.

Рослинні гормони можна умовно розділити на кілька груп, в кожну з яких будуть включені препарати, що впливають на певний орган рослини. Використання того чи іншого фітогормону проводиться з урахуванням потреб сільськогосподарської культури.

Препарати для стимуляції росту рослин найчастіше випускають у формі порошку для розведення у воді або рідкого концентрату. Засоби застосовуються для:

  • замочування насіння;
  • обприскування (позакореневе підживлення);
  • поливу.

Розчини з сильнодіючими речовинами легко проникають крізь оболонку насіння, тканини стебла та поглинаються корінням.

Стимулятори росту та їх дія

stimulyator_2

Регулятори на основі гумусу працюють за простим принципом: діючі речовини, що потрапляють рослині через кореневу систему, листя або пагони активізують природне зростання і ділення клітин, що забезпечує рівномірний розвиток саджанця.

На сьогоднішній день немає універсального засобу, використання якого дозволило б розв’язувати всі проблеми в розвитку саджанців одночасно, а вибір стимуляторів росту сільськогосподарських культур слід проводити з урахуванням потреби рослин.

Великою популярністю серед городників і фермерів користуються склади, які будуть сприяти врожайності культур, починаючи з появи перших паростків. Найчастіше такими препаратами стають фітогормони гібереліни, адже саме їх рекомендується використовувати з метою підвищення схожості насіння.

У разі, коли потрібно збільшити обсяг кореневої системи рослини рекомендується вдатися до використання ауксинів і будь-яких їх похідних даного виду. Гормональні склади можуть не тільки сприяти зростанню і розвитку, а й гальмувати процеси формування або відмирання стебел, а також дозрівання плодів.

Підібрати препарати, спираючись на спектр дії засобів, допоможуть консультанти інтернет-магазину «Гібрид». Для зв’язку з представниками компанії доступні телефони +38 (098) 104-64-07 та +38 (099) 354-94-09. Також задати свої питання можна в спеціальній формі у вкладці «Контакти».

Схожі записи