Сорт винограду «Кеша»
Інша назва винограду «Кеша» — «Восторг покращений». Він — результат схрещування сорту «Восторг» із молдовським різновидом «Фрумоаса» «Албе».
Ще один гібрид, виведений від схрещування молдовського сорту з «Талісманом», «Кеша-1» — дещо більш морозостійкий, резистентний до хвороб і грибкових захворювань. Натомість «Кеша» відрізняється від свого «брата» смаковими й естетичними характеристиками: ранньоспілістю, великоплідністю, чудовим смаком і виглядом грон.
Грона великі, в середньому 700–900 грамів, ягоди світло-зелені, при повному достиганні — бурштиново-жовті, з невеликою «засмагою» з сонячного боку. М’якоть дуже солодка, шкірочка міцна, але легко розкушується. Кісточок 1–2, майже невідчутні.
Переважно виноград споживають свіжим, іноді виготовляють дуже солодкий сік.
Виноградини добре тримаються на гронах, тому можна якийсь час зберігати врожай на кущах після достигання, він не осипатиметься. Добре транспортується.
Ягоди не схильні до розтріскування, хіба що при різкій зміні посушливих і дощових періодів.
«Кеша» — дуже світлолюбний. Тільки при достатній кількості світла дає добрий врожай. Плодоносить виноград щороку. Для його висаджування вибирають родючий, пухкий, повітро- і водопроникний ґрунт, краще чорнозем. Найкращий час для посадки — весна. Землю попередньо перекопують і додають гній із компостом. Викопують ямки завглибшки 70 см. На дно насипають золу (2 склянки), дренаж (10 см), ґрунтосуміш (садова земля і мінеральні добрива). Корінці заглиблюють щонайбільше на 45 см, над поверхнею залишають не більше однієї бруньки. Саджанці підв’язують і добре поливають до середини серпня.
Восени дорослі кущі обрізають та підживлюють.
Сорт «Кеша» чутливий до оїдіуму, тому слід подбати про профілактику, натомість стійкий до мілдью. Від шкідників виноград достатньо звичайних профілактичних обприскувань інсектицидами й акарицидами.
Перед укриттям на зиму (ялиновим гіллям) обприскують залізним купоросом (3%-ний розчин, 300 г на 10 л води).
Недостатня морозостійкість винограду «Кеша» компенсується значною здатністю до самовідновлення.