Перець сорту «Хабанеро»

Перець „Хабанеро” — один із найгостріших сортів (назву пов’язують із містом Гаваною, сорт виведено на Кубі). Він входить у сімейство перців Чилі. Зовні плоди схожі на солодкий перець. Дехто вирощує „Хабанеро” як декоративну рослину.

Невеликі яскраво-червоні, жовті, помаранчеві або шоколадні перчини у вигляді сердечка приваблюють візуально. Гурмани відчувають у смаку „Хабанеро” фруктово-цитрусові нотки, а також квітковий аромат. Але цей перець настільки пекучий, що його практично неможливо споживати у свіжому вигляді.

Насіння „Хабанеро” висівають у пухкий родючий ґрунт у кінці січня — на початку лютого, заглиблюють на 5 сантиметрів. Перець сходить при температурі 20–25 градусів за тиждень–півтора, при 13–15 — за два–три тижні. Оптимальна температура для росту і розвитку рослини — 18–25 градусів. При температурі, нижчій +13, перець сповільнює ріст і розвиток, при зниженні температури до 0,3–0,5 тепла гине. Це пізній сорт.

„Хабанеро” можна вирощувати в кімнатних умовах, а можна пересадити розсаду у відкритий ґрунт після настання стійкого тепла (більше 13 градусів). Залежно від способу і місця вирощування плоди відрізнятимуться (виглядом і гостротою). Наприклад, якщо буде замало світла, перець буде тонший і менш насиченого кольору. Рослина не переносить протягів.

Кущ виростає заввишки до 45 сантиметрів. „Хабанеро” слід регулярно поливати, але не перестаратися. Надмір вологи призводить до осипання цвіту. Кімнатні рослини злегка поливають двічі на день.

. . . . . .

При правильному догляді „Хабанеро” може плодоносити кілька разів на рік. З одного невеличкого кущика можна збирати 2–3 кілограми перців. Одночасно може зав’язуватися до 90 невеличких пекучих плодів. Один важить 30–50 грамів.

Насіння „Хабанеро” можна зібрати самостійно. Це багаторічний сорт. Для цього треба залишити достиглі плоди на кущі ще на 10 днів. Потім слід підсушити їх до легкого в’янення, а тоді вибрати насіння і добре висушити.

Схожі записи