Перець сорту «Пломінь»

Плоди перцю „Пломінь” нагадують вогняні язики не лише формою, вони ще й доволі пекучі — це гострий сорт. „Пломінь” — середньостиглий, плодоносить за 110–120 днів від перших сходів. Середня вага видовженої червоної перчини з гладенькою шкіркою — 50–70 грамів.

Перець — теплолюбна рослина. Розмножувати її найкраще розсадним способом. Насіння висівають у теплиці або в контейнери у теплому й вологому приміщенні в кінці лютого — березні. Заглиблюють у ґрунт на 1,5–2 сантиметри. Якщо потрібно, щоб перець швидше зійшов, насіння можна попередньо замочити у теплій воді на 4 години. При температурі 20–25 градусів сходить за 7–9 днів, при 13–15 — за 18–20 днів. Особливо багато тепла перець потребує в першій фазі росту. Оптимально для його розвитку — 18–25 градусів.

При зниженні температури менше 13 градусів він перестає рости, а при 0,3–0,5 морозу замерзає. Коливання температури теж негативно відображаються на рослині: при 15 градусах і нижче або понад +30 градусів починає осипатися цвіт.

Рослина потребує багато світла, погано переносить тінь.

Розсаду переносять у відкритий ґрунт після настання стійкого тепла (орієнтовно кінець квітня — травень). Коренева система перцю доволі делікатна, тому прополювати, розпушувати землю навколо куща треба дуже обережно.

„Пломінь” погано переносить посуху, його треба поливати в міру потреби. Але важливо не перестаратися: при перезволоженні кущі починають жовкнути, квіти осипаються.

Перець виростає у висоту приблизно на 50 сантиметрів. Кущ доволі компактний.

Сорт стійкий до вертицильозу.

„Пломінь” використовують для споживання у свіжому вигляді, для сушіння та консервацій.

Схожі записи