Клематис сорту «Вада’с Прімроуз» (Wada’s Primrose)

Білий колір завжди додає святковості — чи то в одязі, чи в інтер’єрі, чи в саду. Білі квіти виглядають особливо свіжо й урочисто. Клематис «Вада’с Прімроуз» (Wada’s Primrose) авторства японського селекціонера Коїчіро Вада, виведений 1933 року, милує око рясним ніжним білим цвітом з кремовою серединкою від травня до вересня. Великі квіти (7–10 загострених пелюсток, 10–20 см у діаметрі) багатьом подобаються за приємний аромат.

«Вада’с Прімроуз» не любить перебувати на сонці, тому його треба садити в півтіні. Вибирають затишне, не надто вологе місце. Клематис потребує родючого ґрунту. У викопану ямку насипають дренаж, землесуміш (3 частини землі з перегноєм або компостом, по 1 частині піску і торфу), нагортають гірку, коріння саджанця добре на ній розправляють, засипають землею. Клематис щедро поливають, землю мульчують. Саджанець має бути заглиблений на 7–10 см, щоб рослина добре вкоренилась і легко пережила зиму.

Wada’s Primrose не примхливий. Приблизно 3-метрове стебло добре чіпляється за будь-яку опору — за стіну, балкон чи споруджену арку. Клематис достатньо добре поливати щотижня, прополювати, розпушувати землю. Добрив на перший рік вистачить із закладених при посадці. З другого року «Вада’с Прімроуз» підживлюють ранньою весною азотними, потім комплексними мінеральними добривами, в серпні — фосфорно-калійними.

. . . . . .

На зиму клематис обрізають і вкривають, хоч сорт морозостійкий. В перший рік залишають лише 20–30 см стебла, надалі видаляють лише зів’ялий цвіт і слабкі пагони, проріджують кущ. Перед укриттям також проводять профілактику грибкових захворювань: землю довкола рослини обприскують фунгіцидами, посипають попелом.

Про догляд за клематисом читайте тут:

КЛЕМАТИС : ДОГЛЯД – ОБРІЗКА

КЛЕМАТИС – ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД

Схожі записи