Помідор сорту «Ведмежа Лапа»

Сорт помідорів „Ведмежа Лапа” — досить рідкісний, його можна знайти тільки в колекціях овочівників-любителів. Але якщо натрапите на його насіння — вважайте, що вам пощастило: посухостійкий, резистентність до фітофторозу та інших захворювань дуже висока, плоди великі, м’ясисті, соковиті. Передовсім „Ведмежу Лапу” споживають свіжими чи в салатах, адже червоні ребристі плоди з зеленими мітками надзвичайно смачні. Виготовляють також соки і пасти.

Сорт призначений для вирощування на відкритих ділянках. Але розмножувати „Ведмежу Лапу” краще розсадним способом. Насіння помідора висівають у лотки чи в теплиці в пухкий родючий ґрунт. Сорт „Ведмежа Лапа” не особливо вимогливий до підгодівлі, достатньо лише підтримувати потрібну температуру й вологість. Якщо замочити насіння на 12 годин, воно зійде швидше. Помідор проростає при 18–22 градусах. У перший тиждень до сходів треба підтримувати температуру на рівні 20–25 градусів, потім знизити до 10–15 градусів.

Перед перенесенням розсади „Ведмежої Лапи” на грядку її варто загартовувати — виносити на свіже повітря щодня, в теплиці піднімати плівку. Загартована розсада має товсте темно-зелене стебло. Світло-зелене витягнуте — наслідок надмірної вологості чи тепла, недостатнього освітлення, згущення посівів.

На високому міцному стеблі помідора заввишки 150–200 см за 110–120 днів від моменту посадки дозріває перший врожай. Томати по 150–300 грамів кожний достигають у кистях по 4–5 штук. Шкірка тонка, глянцева. Попри це помідори добре зберігаються (але недовго) і транспортуються в невеликих кількостях. Шкірка може тріскати при перезволоженні землі.

Врожайність сорту вище середньої — 6–8 кілограмів помідорів з куща.

Схожі записи