Помідор сорту «Японський трюфель»

Якщо продукт трюфель смакує далеко не всім (не тільки тому, що пробують його лише за вишуканим столом через високу вартість, а й через справді специфічний смак), то помідор „Японський трюфель” високо оцінюють не лише гурмани, цей сорт, формою подібний на справжній трюфель, смакує практично всім, можна натрапити навіть на характеристику „божественний”.

В Україні вирощують „Чорний”, „Червоний”, „Жовтий трюфель”. Перший і останній — гібриди (виведені відповідно 2004 і 2017 року), насіння „Червоного” можна збирати самому.

Крім оригінальної форми й дуже високих смакових якостей, „Японський трюфель” стійкий до захворювань і добре зберігається. Середньоранній і високоврожайний (до 4,5 кг з куща).

Помідор найкраще розмножувати розсадним способом. Насіння висівають у лотки або в теплиці у родючий пухкий ґрунт. Можна попередньо замочити його на 12 годин, щоб швидше зійшло. Помідор проростає при температурі 18–22 градуси. Упродовж першого тижня до сходів у приміщенні підтримують температуру на рівні 20–25 градусів, після сходження знижують до 10–15 градусів. Перед перенесенням у відкритий ґрунт розсаду загартовують — виносять на свіже повітря, у теплиці піднімають плівку. Загартоване стебло міцне, темно-зелене. Світло-зелена видовжена розсада — наслідок недостатнього освітлення, надмірної вологи чи температури, згущення посівів.

„Чорний трюфель” починає плодоносити на 80–90 день після повних сходів. На стеблі заввишки до 120 см зав’язуються кисті по 5–6 помідорів. Томати м’ясисті, соковиті, з гладенькою шкіркою. Середня вага томатів — 170–225 грамів. Має багатство шоколадного смаку.

„Червоний трюфель” дозріває за 85–95 днів після сходження. Як і „Чорний”, ціле літо плодоносить і не хворіє. Вага плодів 120–150 грамів. Добре транспортується.

„Жовтий трюфель” — делікатесний, набагато солодший від червоних томатів. Дозріває за 110–120 днів. У кожній кисті зав’язується по 6–7 помідорів. Важать томати 100–150 грамів. Цей різновид сорту ідеально підходить для виготовлення паст чи консервування.

„Японський трюфель” — невибагливий. Але варто помірно поливати його, інакше надто вологий ґрунт сприяє розтріскуванню помідорів біля плодоніжки. Крім того, надмір вологи провокує вершинну гниль. Стебло підв’язують. Помідор підживлюють калійними та універсальними мінеральними добривами.

Схожі записи