Огірок сорту «Атлантіс»

Високоврожайний ранній гібрид огірка „Атлантіс” (Bejo Zaden, Нідерланди) — поєднання чудових смакових властивостей із невибагливістю. Як на теплолюбну рослину, він досить холодостійкий.

Огірок бджолозапильний. Відтак більше надається до вирощування на відкритому ґрунті, ніж у теплицях. Насичено-зелені хрумкі і солодкі плоди „Атлантісу” без гіркоти дозрівають на 40–45 день після появи перших паростків.

Насіння огірка висівають у вологий пухкий, родючий ґрунт. Заглиблюють на 3–4 см на відстані 12–15 см між рослинами. Сходить „Атлантіс” при температурі щонайменше 13–15 градусів. Найкращий температурний режим для огірка — 25–27 градусів, але допустимі відхилення в межах 18–30 градусів. При зниженні температури поза 10 градусів або при спеці понад 35 градусів рослина може загинути. При вологій і холодній погоді — почне гнити.

Сорт стійкий до бурої плямистості, вірусу огіркової мозаїки, до несправжньої борошнистої роси резистентність середня.

В одноразовий посуд або під плівку „Атлантіс” можна висівати на місяць раніше, ніж у відкритий ґрунт: йому в тепличних умовах не страшні травневі й ранньочервневі приморозки.

Якщо перед висіванням замочити огірки у воді на 12 годин, насіння зійде швидше.

Огудина „Атлантісу” середньої довжини, плетиста, тому слід подбати про опору.

Огірок має в середньому довжину 15 см, діаметр 3–3,5см, важить 120–130 грамів. Це радше салатний сорт. Підходить для консервації.

„Атлантіс” добре зберігається і транспортується. Не втрачає товарного вигляду до двох тижнів. Врожайність — 12–14 кілограмів із квадратного метра.

Схожі записи