Клематис сорту Бебі-долл (Baby Doll)

Ранній сорт клематису «Бебі-долл» (Baby Doll) — срібний призер голландської виставки Plantarium 2011.

На кущі заввишки 150–250 см розцвітають великі плоскі квіти з блідими фіолетово-блакитними пелюстками та зеленкуватою смугою посередині. Білі тичинки з кремовими пильниками утворюють наче маленьке „гніздечко”. Діаметр квітки від 4 до 7 см. Кожна складається з 4–6 пелюсток із хвилястими краями завдовжки 5 см, завширшки 3,5.

Baby Doll цвіте двома хвилями — спочатку у травні-червні, потім у серпні-вересні.

Клематис «Бебі-долл» садять восени або весною в сонячному, затишному місці, адже він не любить протягів. Слід подбати, щоб коріння було затінене. Землю вибирають родючу. У ямку насипають дренаж, суміш із дернової землі, перегною або компосту (3 частини), торфу (1 частина), піску (1 частина). Під саджанець нагортають горбик, на ньому розправляють коріння і загортають землесумішшю. Кореневище має бути заглиблене в ґрунт на 7–10 см, так клематис легше переживе першу зиму. Землю довкола саджанця варто мульчувати, щоб зберегти вологу і захистити коріння від перегрівання. Обов’язково треба подбати про опору для Baby Doll.

. . . . . .

Клематис треба щедро поливати — раз на тиждень. Якщо погода посушлива, полив має бути частіший. Землю прополюють і розпушують.

Періодично кущ підживлюють, чергуючи органічні й мінеральні добрива. Регулярно обприскують засобами від захворювань і шкідників.

Морозостійкість сорту «Бебі-долл» — до -29 градусів. Перед укриттям на зиму клематис обрізають (залишають 10–30 см стебла), видаляють листя і цвіт.

Про догляд за клематисом читайте тут:

КЛЕМАТИС : ДОГЛЯД – ОБРІЗКА

КЛЕМАТИС – ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД

Схожі записи