Огірок сорту «Афіна»

Ранньостиглий сорт огірка корнішонного типу „Афіна” — партенокарпічний гібрид нідерландського виробника Nunhems Zaden. Ідеальний для вирощування в теплиці або на відкритому ґрунті, адже самозапильний.

В тепличних умовах „Афіну” можна вирощувати в зимово-весняний період. Сорт стійкий до поширених захворювань, зокрема борошнистої роси, оливкової плямистості. „Афіна” дає високі врожаї.

Огірки дозрівають на 40–44 день після сходження перших паростків. Солодкі, без гіркоти, хрумкі плоди завдовжки 10–12 см мають ніжний смак. Важать 70–90 грамів. Більшість врожаю — на центральному стеблі. Найкраще підходить для споживання у свіжому вигляді, в салатах. Але можна використовувати й для консервації.

Сіяти або садити розсаду огірків треба в прогрітий, пухкий, удобрений ґрунт при температурі 14–15 градусів — в кінці травня або на початку червня. Насіння кладуть на глибину приблизно 2–3 см, відстань між рослинами до 15 см, між рядками 30 см. На розсаду насіння висівають у стаканчики у квітні. Пересаджують на грядку після настання стійкого тепла.

Огірки — теплолюбні рослини. Найкраще ростуть при температурі 25–27 градусів, цілком допустимі відхилення в межах 18–30 градусів. Нижче 10 градусів і більше 35 пригнічують розвиток рослини. При 0,5 градуса огірки гинуть. При низькій температурі й високій вологості починають гнити.

Догляд за „Афіною” не складний: треба лише прополювати, розпушувати землю, підливати теплою водою. Можна підживлювати.

І вона дасть врожай, відсотків на 80 вище від середньостатистичного. Добре зберігається і добре транспортується. Огірок „Афіна” підходить для товарного (промислового) виробництва.

Схожі записи