Огірок сорту «Алекс»

Самозапилюваний ранній огірок „Алекс” вирізняється високою продуктивністю й чудовими смаковими якостями. Ці переваги підсилює висока стійкість нідерландського гібрида (компанія Bejo Zaden) до захворювань.

Від перших сходів до дозрівання минає 50–52 дні. Середній огірок має довжину 6–10 см і діаметр 3–4 см. Набирає 70–90 грамів, слаборебристий. Урожайність — 5–8 кілограмів на квадратний метр. Плодоносить практично до жовтня. „Алекс” універсальний у використанні: огірки споживають свіжими, консервують.

Огірки висаджують у пухкий, родючий, вологий ґрунт. Насіння „Алекса” сходить при температурі 13–15 градусів. Найкраще росте огірок при 25–27 градусах, доволі комфортно почувається в межах 18–30 градусів. Зниження температури до 10 градусів або спека понад 35 градусів пригнічують розвиток рослини. На межі 0,5 градуса огірок змерзає. При високій вологості й низькій температурі — гниє. „Алекс” резистентний до борошнистої роси, бурої плямистості й звичайної мозаїки огірка.

Огірок висівають у ґрунт або розмножують розсадним способом. Рослина не любить пересаджування, але завдяки пророщуванню в стаканчиках можна легко уникнути весняних або навіть червневих ранкових приморозків.

Насіння сіють у землю на глибину 4–5 см, на відстані 12–15 см одне від одного. Якщо попередньо замочити насінини у воду на 12 годин, вони зійдуть швидше. Огірки треба регулярно підливати теплою водою.

Огудина середнього розміру, плетистість теж середня, відтак варто подбати про опору.

При несвоєчасному зборі врожаю огірки «Алекс» не переростають.

Схожі записи