Сорт троянди Анастасія

Коли Ви побачите троянду „Анастасія”, у Вас одразу виникне асоціація з весіллям — її пелюстки саме такого білосніжного кольору, який символізує це торжество, квітка трохи нагадує сукню нареченої.

Цей витончений чайно-гібридний сорт вивели французькі селекціонери ще 20 років тому. Його використовують саме для зрізання — в букети й для декору.

Кущ „Анастасії” прямий, має висоту 100–110 см, у діаметрі сягає 50–90 см. На одному прямому міцному стеблі формується одна квітка.

Бутони великі — 10–11 см у діаметрі, заввишки близько 8 см, класичної бокалоподібної форми, мають граційний вигляд. Пелюстки, які розпускаються, трохи загинаються, а центр залишається закритим (він має трохи рожево-бежевий або жовтувато-бурштиновий відтінок) — на будь-якому етапі квітка виглядає елегантно. У букеті стоїть близько 12 днів.

Аромат легкий, але дуже приємний, з фруктово-цитрусовими нотками, трохи нагадує стиглу грушу.

Розпускається „Анастасія” повільно, цвіт довго не в’яне. Перші квітки з’являються у кінці травня, припиняє цвісти після настання стійкого похолодання. На перепади температури й вологості не дуже реагує.

Кущ має середню морозостійкість — радять вкривати при 20 градусах морозу. Для цього підгортають землею, а зверху накривають ялиновим гіллям.

Чутливість до захворювань також середня: до чорної плямистості й борошнистої роси рослина більш-менш резистентна. А от комахи троянді дуже дошкуляють.

Садять „Анастасію” на сонці (білий колір забезпечує їй стійкість до сонячного проміння) або в напівтіні. На півдні можна садити осінню, в помірних кліматичних умовах краще весною. Кущі слід розмістити по 3–4 на один квадратний метр.

Троянда любить родючий, добре удобрений ґрунт. Не сприймає надлишкової вологості, тому слід подбати про місце, де ґрунтові води не підходять високо.

Якщо садитимете рослини восени, підготуйте землю весною, якщо навесні — відповідно осінню. В ямки 40х40х40 см наливають воду. Коли вона ввійде в землю, насипають суміш перегною і землі.

Саджанці заглиблюють так, щоб місце щеплення було одразу над поверхнею. Поливають, лунки мульчують торфом або перегноєм.

Якщо вчасно видаляти зів’ялі бутони, обрізати кущі, прополювати клумбу, підживлювати, упродовж усього сезону „Анастасія” тішитиме око елегантним білим цвітом.

. . . . . .

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Схожі записи