Сорт троянди A Shropshire Lad (Е Шропшир Лед)

Англійська кущова троянда A Shropshire Lad (Е Шропшир Лед) приваблює садоводів поєднанням естетичних переваг та невибагливості рослини. Селекціонер Девід Остін назвав її на честь однойменного поетичного циклу й поеми Альфреда Едварда Хаусмана.

Кущі „Е Шропшир Лед” ростуть до 150 см (іноді й до 180 см) у висоту й до 120 см у ширину. Квіти в кистях від однієї до п’яти штук (діаметр 10–14 см у діаметрі) мають персиковий колір — інтенсивніший у центрі, світліший по краях пелюсток — і приємний фруктовий аромат (типовий для чайно-гібридних троянд). Цвіте від кінця червня до перших заморозків. Квіти досить довго зберігають гарний вигляд на кущах.

Для посадки Shropshire Lad вибирають світле, не надто вологе, затишне місце з родючим, добре дренованим, пухким ґрунтом. Якщо поруч будуть дерева, троянді бракуватиме поживних речовин. „Бідніший” ґрунт заздалегідь удобрюють сумішшю компосту, біогумусу, перегною. Садити найкраще весною. Викопайте ямки 50х50х50 см. Відстань між ними має бути не менше 45–50 см. Саджанець поставте у воду на 12–24 години. Перед посадкою щедро полийте ямку, удобріть компостом. Коріння присипте землею. Місце щеплення слід заглибити на 7–10 см. Полийте, мульчуйте.

Садять троянду біля стіни або споруджують арку. Може рости й без опори: тоді пагони дугоподібно схиляються.

У спеку Shropshire Lad треба поливати тричі на тиждень. Посуху троянда переносить не дуже добре. Після підливу добре спушувати землю й мульчувати. Від затяжних дощів бутони можуть псуватися.

Весною варто підживлювати троянду. Найкраще добриво для рясного цвітіння — кінський гній. „Підготовують” також навесні азотними добривами, в період цвітіння — мінеральними комплексами з мікроелементами.

Кущ постійно обрізають: видаляють відцвілі бутони, вкорочують пагони.

До грибкових захворювань троянда доволі стійка, особливо до борошнистої муки й чорної плямистості.

Shropshire Lad досить морозостійка, витримує до -29 градусів, але при потребі на зиму вкривають. Перед цим із куща видаляють усі квіти, листя, молоді пагони, підгортають землею і накривають листям, ялиновим гіллям або мульчею. Можна використати лист полікарбонату.

. . . . . .

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Схожі записи