Сорт троянди Пет Остін

Букет троянд — це завжди романтично. А особливо якщо троянди не просто посаджені для дружини, а цілий сорт виведений і названий на її честь. Саме такий варіант — чайно-гібридна троянда „Пет Остін” — творіння Девіда Остіна 1995 року. 1998 року гібрид одержав сертифікат випробувань конкурсу троянд в Австралії, 2001-го — премії британських товариств трояндоводів.

Англійський селекціонер назвав іменем своєї „другої половинки” мідного кольору квітки (з кораловими й бурштиновими відтінками) з мідно-жовтими пелюстками з вивороту. Красиві великі бутони (10–12 см у діаметрі), які розквітають по 5–7 штук у кисті, дуже гарно контрастують із темним листям на розлогих кущах (120 см у висоту, 105 см у ширину). Часто пагони не витримують ваги крупних квіток і схиляються. Щоб вони не опускались надто близько до землі, можна спорудити опору.

В міру розпускання зовнішні пелюстки все більше й більше відгортаються назовні, врешті-решт розкриваючи гарну серединку. Різні відтінки лицьової й виворотної сторони пелюсток створюють особливий кольоровий ефект. Троянда дуже ароматна.

„Пет Остін” цвіте від червня (у тепліших широтах навіть від травня) до перших заморозків. Квіти тримаються на кущах недовго — 4–6 днів, а на сонці можуть в’янути уже до вечора. Відцвілі бутони краще видаляти, щоб стимулювати подальше цвітіння.

Для посадки троянди виберіть сонячне місце або напівтінь. Земля має бути родючою. Якщо ґрунт „бідний”, треба заздалегідь його удобрити. Викопайте ямки розміром 50х50х50 см. На дно дайте компост, полийте. Троянду перед висаджуванням хоч на кільканадцять годин поставте у воду. Саджанці Остіна радять заглиблювати так, щоб зона щеплення на 7–10 см була в землі. Полийте троянду, лунки мульчуйте.

Уже наступного року кущ рясно зацвіте.

У спеку „Пет Остін” треба регулярно поливати. Загалом цій троянді більше підходить помірний клімат. Вона не любить різких перепадів температури.

Удобрювання сприятиме ряснішому цвітінню. Найкраще для цього підходить кінський гній (весняне підживлювання). У період бутонізації варто підсипати фосфорно-калійні добрива.

Стійкість „Пет Остін” до захворювань не дуже висока. Часто троянда хворіє на чорну плямистість навіть у теплу й суху погоду. Під час дощів троянда може піддатися борошнистій росі або сірій цвілі. Слід проводити відповідну профілактику.

Морозостійкість сорту середня — до -23 градусів. Перед укриттям на зиму троянду обрізають: видаляють цвіт, листя, пошкоджені пагони. Накривають листям, ялиновим гіллям або мульчею.

. . . . . .

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Схожі записи