Сорт троянди La Perla (Ла Перла)
Одна з найпопулярніших кремових троянд у Європі — сорт La Perla (Ла Перла; з ісп.: Перлина. Чайно-гібридний різновид виведений 2000 року в Німеччині. Має чимало нагород і сертифікатів європейських квіткових конкурсів.
Компактний кущ (80–100 см заввишки та 30–70 завширшки) із ніжними великими квітами (близько 11 см у діаметрі) і приємним ароматом приваблює шикарним виглядом. Світлий бутон „Перлини” в серединці насиченіший — янтарно-жовтого кольору.
La Perla рясно цвіте від початку червня до вересня, майже постійно, трьома хвилями, квітки мають гарний вигляд на всіх етапах цвітіння, а також у букеті (стоїть у вазі два тижні).
Садять троянду на сонці або в напівтіні (краще, щоб в обідню спеку „Перлина” була не під прямим сонячним промінням). Навесні чи восени на добре удобреній ділянці викопують ямки розміром 40х40х40 см на відстані принаймні 30 см одна від одної. Місце має бути не занадто вологим — троянда цього не любить. За півроку можна садити. В ямки наливають воду, коли вона ввійде, насипають землю з перегноєм, саджанець заглиблюють так, щоб місце щеплення було якраз над поверхнею, поливають, лунки мульчують торфом або перегноєм.
Перша хвиля цвітіння La Perla може бути не такою рясною, як наступні.
Навесні треба підживлювати троянду добривами раз чи двічі на місяць: на початку сезону вносять азотисті добрива, пізніше (під час формування бутонів та в кінці цвітіння) — мінеральні комплекси. Кущ регулярно обрізають, видаляють відцвілі бутони, пошкоджені пагони, дику поросль підщеп.
La Perla досить витривала: не боїться тривалих дощів, резистентна до захворювань (зокрема грибкових) і шкідників (за несприятливих умов можуть нападати листовертка, тля, павутинний кліщ, гусениця), морозостійка (витримує до -26 градусів). Проводять профілактику, обприскуючи фунгіцидами й інсектицидами.
Якщо вкриватимете на зиму, слід видалити цвіт, листя, пошкоджені стебла, підгорнути кущ землею накрити листям, ялиновим гіллям або мульчею. Або можна спорудити каркас і затягнути плівкою.
Також читайте інші статті:
ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ
ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ
МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД
ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ