
Його стійкість до несприятливих погодних умов та захворювань — від сорту винограду «Талісман» (материнська форма цвітіння). Автор Євген Павловський схрестив його з власним гібридом «Красунею». В результаті одержав ранньостиглий невибагливий сорт із темно-синіми видовженими ягодами у великих гарних гронах.
Найчастіше «Байконур» використовують для споживання у свіжому вигляді. Він достигає в серпні — на початку вересня (раннє дозрівання — рідкість для темноплідних сортів). Шкірка міцна, ягоди не розтріскуються, за винятком дуже дощового літа або перепадів вологості. Кісточок у виноградинах небагато, не більше трьох. Відтак виноград довго має товарний вигляд, не псується на кущах, його не пошкоджують оси, добре транспортується.
Для посадки кущів вибирають добре дренований ґрунт у теплому, сонячному, затишному місці. Заздалегідь готують ямки завглибшки 60–100 см, на дно насипають дренаж (25 см), потім землесуміш (садова земля, пісок, торф, перегній).
На другу осінь виноград обрізають, після цього щоосені. Весною «Байконур» підживлюють комплексними мінеральними добривами. Ґрунт мульчують. З третього року виноград починає плодоносити.
Кущ росте інтенсивно, тому, крім щорічного обрізання, навесні зайві пагони винограду прищипують. При потребі проріджують гілки й листки для рівномірнішого достигання грон.
«Байконур» доволі стійкий до шкідників і захворювань, тому достатньо профілактичних обприскувань. Сорт відносно новий, тому його характеристики не до кінця досліджені.
Молоді кущі краще вкрити на зиму. Більш морозостійкі — зрілі рослини.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!