хамедорея

Хамедорея: догляд в домашніх умовах

Хамедорея (лат. Chamaedorea) – це елегантна пальма родом з тропічних лісів Мексики, Центральної та Південної Америки. Її витончені перисті листя та компактні розміри роблять її популярною кімнатною рослиною.

Хамедорея зазвичай виростає до 1-2 метрів у висоту в кімнатних умовах. Деякі види можуть сягати 3-4 метрів. Листя хамедореї перисті, з довгими, вузькими листочками. Колір листя може бути зеленим, сірим або строкатим. Хамедорея цвіте влітку або восени. Квіти дрібні, жовті або білі, зібрані в суцвіття.

Види хамедореї:

  • Хамедорея витончена (Chamaedorea elegans) – найпоширеніший вид.
  • Хамедорея Ернеста-Августа (Chamaedorea Ernesti-Augustii) – має темно-зелене листя з білими плямами.
  • Хамедорея металічна (Chamaedorea metallica) – має бронзове листя з пурпурним відтінком.

Як доглядати за хамедореєю

Хамедорея – це невибаглива і красива пальма, яка стане чудовою окрасою будь-якого інтер’єру.

Полив: Хамедорея любить помірний полив. Її потрібно поливати лише тоді, коли верхній шар ґрунту просохне на 2-3 см. Взимку полив слід скоротити. Використовуйте м’яку, відстояну воду кімнатної температури.

Обрізка: Хамедорея не потребує обрізки. Ви можете видаляти лише сухі та пошкоджені листя. Обрізайте листя гострим секатором або ножем.

Підживлення: Хамедорею потрібно підживлювати 1-2 рази на місяць протягом вегетаційного періоду (з весни до осені). Використовуйте добрива для пальм або універсальні добрива для кімнатних рослин. Дотримуйтесь інструкцій на етикетці добрива.

Пересадка: Хамедорею потрібно пересаджувати раз на 2-3 роки. Пересаджуйте рослину навесні або влітку. Виберіть горщик трохи більшого розміру, ніж попередній. Використовуйте пухкий, дренований ґрунт для пальм або універсальний ґрунт для кімнатних рослин.

Освітлення: Хамедорея любить яскраве, але не пряме сонячне світло. Її можна розмістити біля вікна східної або західної сторони. При нестачі освітлення листя хамедореї можуть пожовтіти.

Температура: Хамедорея добре росте при кімнатній температурі. Їй комфортно в діапазоні 18-25°C. Рослина не любить різких перепадів температур.

Вологість: Хамедорея любить підвищену вологість повітря. Регулярно обприскуйте рослину водою з пульверизатора. Можна також поставити горщик з хамедореєю на піддон з керамзитом, який потрібно постійно зволожувати.

Шкідники та хвороби: Хамедорея стійка до шкідників і хвороб. При неправильному догляді на ній можуть з’явитися щитівки, павутинні кліщі, борошнисті червці. У цьому випадку потрібно обробити рослину інсектицидом.

Хамедорея – це невибаглива і красива пальма, яка стане чудовою окрасою будь-якого інтер’єру.

Схожі записи