Спіральна грядка

Незвичайна грядка дає чудову можливість вирощувати велику кількість пряних трав на мінімальній площині. Ця садова споруда прикрасить ваш сад не гірше за альпійську гірку. В залежності від потреби трав у споживних речовинах та вологості, їх висаджують у нижній середній або верхній частині спіралі.

Так виглядає спіральна грядки з травами, що вже виросли. В залежності від потреби трав у споживних речовинах та вологості, їх висаджують у нижній середній або верхній частині спіралі.

Така незвичайна грядка дає чудову можливість вирощувати велику кількість пряних трав на мінімальній площині. Ця садова споруда прикрасить ваш сад не гірше за альпійську гірку.

Конусоподібну, або стіжкувату спіральну грядку ще називають грядкою-равликом. Її закладають на місці, яке мінімум п’ять годин на добу освітлено сонцем. Спіральну грядку, зазвичай, будують з природних каменів методом сухої кладки, хоча можна це каміння скріпити і розчином. Крім природнього каменю, для облаштування грядки використовують цеглу, бруковий камінь, навіть деревину, оброблену антисептиками.

У найвищій точці така споруда дістає людині до поясу – це є оптимальна висота. Знизу спіральної грядки саджають рослини, які потребують багато вологи та поживних речовин, наприклад, медову (лимонну) траву, крес-салат. Всередині краще за все будуть рости кріп, зелена цибуля та петрушка, а на горі – більш південні рослини, такі як розмарин, чабер, шальвія. Тому ґрунт в нижній частині грядки збагачують сугноєм, а нагорі, навпаки, додають пісок для зменшення його родючості.

spiral2

. . . . . .

Ця конструкція з сітчастого контейнера, що заповнений камінням – габіону.

spiral3

Починаючи з підніжжя грядки, викладіть з каменів стінки спіралі – методом сухого мурування або використовуючи цементний розчин. Сухий метод зробить проект більш дешевим, а каміння, що не закріплене розчином виглядає більш природньо.

. . . . . .

Готові стінки повинні мати висоту біля вісімдесяти сантиметрів. Такої висоти грядку зручно обслуговувати – поливати та удобрювати рослини, видаляти бур’ян. Якщо робити грядку великого діаметру, в ній треба буде зробити стежку.

spiral4

Вже під час зведення стінок, проміжок між ними слід наполовину заповнити рінням або іншим дренажним матеріалом. В кінці будівництва на цей дренаж насипають шар садового ґрунту, використовуючи в тому числі і землю від ями для спіралі. Тепер спіральна грядка – готова, можна висаджувати трави.

spiral5

Дуже важливо здійснювати насадження у відповідності зі сторонами світу. Види рослин, які добре ростуть у спекотному сухому кліматі, такі, як материнка (орегано), розмарин та чебрець, висаджують на сонячному південному схилі, ближче до верхівки грядки. Петрушка та шніт-цибуля полюбляють прохолоду та вологу, тому їх саджають на північному схилі. Коріандр (кинза) на занадто сонячних та спекотних ділянках дуже рано зацвітають, тому його краще посадити на східному схилі, де ніжна зелень буде захищена від спекотного полуденного сонця. За таким же принципом знаходять місце й для всіх інших трав.

Схожі записи