Іриси – догляд

Догляд за ірисами нескладний, він полягає у прополюванні, підживленні, розпушуванні грунту, боротьбі зі шкідниками, своєчасне розділення кореневища та пересадка.

Іриси (iris) належать до сімейства ірисових. В основному це рослини сухих відкритих просторів (степи, луки, напівпустелі, скелі) помірної зони. Кореневище в ірисів товсте, поверхнево розташоване з масою шнуркоподібних коренів. Листя мечоподібні, зібрані в віяловидні пучки. Великі квіти всіх видів ірисів розташовані на міцній квітконіжці.

  Як доглядати за ірисами

 • Поливання ірисів – догляд

  В сухе літо поливати квітучі півники треба ввечері. Вода не повинна потрапляти на квітки. Високі іриси у вітряних місцях потребують підв’язування. Вони можуть зламатися.

 • Прополювання ірисів – догляд

  Бур’яни в перший час висмикувати руками, так як коренева система квітів ірисів знаходиться біля самої поверхні грунту. Зрушувати грунт треба теж акуратно. Коли рослини розростуться, прополка і розпушування грунту бородатим ірисам стануть не потрібні. Цибулинні види вимагають більшої турботи.

 • Підживлення ірисів – догляд

  Підживляти іриси можна тільки, тоді коли грунт підсохнув. Є грунти, які не потребують підживлення. Інша земля вимагає 3 різних підгодівлі мінеральними добривами: ранньою весною, в період дозрівання бутонів і через місяць після цвітіння. Підживляйте комплексними мінеральними добривами.

 • Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою

 • Шкідники та хвороби – догляд

  Обприскувати від шкідників іриси можна раз в 2 тижні (якщо потрібно). Найбільш ефективно обприскування за 6 тижнів до цвітіння. Зазвичай в ньому немає необхідності, шкідники не головний ворог півника. Ірисам зазвичай більше завдають хвороби, а ніж шкідники.

  Якщо на кореневищах з’явилася гниль, її треба викопати зрізати гниль, продезінфікувати кореневища, дати підсохнути (на сонці 3-4 год) і посадити в нове місце. Грунт, де росли хворі іриси потрібно видалити. Торішнє листя при лікуванні ірису зрізують і спалюють. Так треба робити при будь-якому ураженні листя. Виняток: коли листя «зморщилися», це явище тимчасове.

 • Розділення кореневище ірису – догляд

  Розділити кущ після цвітіння на 3-4 рік. Зазвичай це єдиний обов’язковий елемент догляду за півниками.

 • Підготовка ірисів до зими – догляд

  В кінці осені накрийте ніжні сорти ірисів листям, а на початку весни поспішіть зняти «покривало». Восени жовте листя і з коричневими плямами обов’язково зрізуються. У екзотичних видів зрізують половину висоти листя.

Інші статті про іриси:

Види ірисівІриси: вирощування

Схожі записи