Підживлення винограду восени

Чим та коли підживляти виноград восени, щоб гарно вродив у наступному році.

Так як виноград витратив всі сили на плодоношення то після збирання врожаю необхідно внести в ґрунт поживні елементи, які рослина витрачала протягом сезону. Добрива для осіннього підживлення винограду обов’язково повинні складатися з фосфору та калію. І добре буде, якщо в суміші також будуть міститися магній та цинк. Всі ці елементи зміцнюють імунітет рослини та допомагають витримати холоди та морози.

Підживлення винограду восени найкраще здійснювати у два етапи: у ґрунт спочатку вносять органіку, а потім комплексне мінеральне добриво. Крім того, на початку вересня для визрівання лози рекомендується обприскати виноград монофосфатом калію (10 г добрива на 10 л води).

Підживлення винограду органікою восени

На початку вересня ґрунт під кущами перекопують і в цей час вносять курячий послід, компост або гній. Органічні матеріали покращують склад і повітропроникність ґрунту, роблять його більш пухким.

Курячий послід можна вносити не тільки в сухому, але і в рідкому вигляді, причому другий варіант кращий. Для цього за 10 днів до застосування добрива пташиний послід розводять водою у пропорції 1:4 і ставлять у тепле місце, а перед безпосереднім внесенням у землю настій розводять водою у співвідношенні 1:10. На один кущ винограду витрачають 0,5 л рідкого добрива.

Мінеральні добрива для винограду

Наприкінці жовтня – початку листопада у ґрунт вносять калій та фосфор. Гранульовані добрива розсипають по поверхні землі, після чого проводять глибоке перекопування та полив. Або ж просто поливають ґрунт у пристовбурних колах рідкими розчинами поживних елементів.

Деякі садівники рекомендують навколо куща на відстані 45-50 см від стовбура викопати рів глибиною 30 см і заливати туди розчин добрив. Тоді коренева система рослини краще поглинає поживні речовини.

Фосфорні та калійні добрива для винограду добре поєднуються, тому нерідко їх застосовують одночасно. Наприклад, в 10 л води розводять 20-25 г суперфосфату та 10 г калійної солі або 25 г сірчанокислого калію. Розчин, що вийшов, витрачають на 1 кв.м виноградника. У це ж добриво можна додати 1 г борної кислоти та 2 г сірчанокислого цинку.

Осіннє підживлення винограду попилом

Якщо ґрунт за сезон не збіднів, то його достатньо “підгодовували” деревним попелом, який просто закладають у ґрунт при осінньому перекопуванні. Також попил можна використовувати у вигляді розчину: в 10 л води розводять 300 г попилу з твердих порід дерев і виливають під кожен кущ.

У цьому натуральному добриві у доступній для рослин формі містяться фосфор, кальцій, калій, натрій та магній. А ще попіл нейтралізує кислотність ґрунту та робить городні культури непривабливими для комах.

Мульчування винограду восени

Завершальний етап в осінньому підживленні винограду – мульчування

Щоб внесені мінерали не вимилися з ґрунту під час затяжних осінніх дощів, виноград мульчують хвоєю, скошеною травою або компостом, що перепрів. Крім того, шар мульчі захистить коріння рослини від холодів і морозів.

Тепер ви знаєте, чим краще підживляти виноград восени. Але врахуйте: на пухкому родючому ґрунті достатньо робити це раз на 3 роки, на супіщаних ґрунтах добрива вносять кожні 2 роки, а якщо виноградник розташований на піску, то такі осінні підживлення рослин проводять щорічно.

Інші статті про виноград:

“Коли та як садити виноград”

Обробка винограду від шкідників та хвороб

Розмноження винограду живцями

Як та коли обрізати виноград восени

Схожі записи