тирлич

Тирлич – догляд за гірською красунею

Тирлич (лат. Gentiana) – це рід трав’янистих рослин з родини Тирличевих (Gentianaceae), що налічує близько 400 видів. Ці квіти родом з гірських районів Європи, Азії та Північної Америки.

Тирлич – це символ гір та альпійських луків. У деяких країнах тирлич називають “квітка Бога”. Тирлич – це медоносна рослина, яка приваблює бджіл та інших комах.

Тирлич це багаторічна квітка висотою 10-50 см, росте з кореневища, яке щороку дає нове бадилля та квіти. Листя супротивне, еліптичне або ланцетне, зеленого кольору. Квіти великі, одиночні або зібрані в зонтикоподібні суцвіття, з 5 пелюстками, що мають різноманітне забарвлення: синій, блакитний, фіолетовий, жовтий, білий. Цвітіння триває з червня по серпень.

Види тирличу

  • Тирлич жовтий (Gentiana lutea): найпоширеніший вид, з яскраво-жовтими квітками.
  • Тирлич гірський (Gentiana acaulis): низькорослий вид з великими синіми квітками.
  • Тирлич весняний (Gentiana verna): ранньоквітучий вид з блакитними квітками.
  • Тирлич безстебельний (Gentiana asclepiadea): високий вид з фіолетовими квітками.

Тирлич використовується для озеленення садів, альпійських гірок, рокаріїв. Здавна тирлич використовується в народній медицині для лікування різних захворювань.

Де садити тирлич

Тирлич любить пухкий, дренований ґрунт з нейтральною або слабокислою реакцією.Перед посадкою додайте в ґрунт компост або перегній. На дно посадкової ями насипте шар піску або керамзиту для дренажу.

Як та коли садити тирлич

Найкращий час для посадки тирличу – це рання весна або рання осінь. Виберіть для тирличу сонячне місце. Посадіть тирлич на глибину 10-15 см, з відстанню між рослинами 20-30 см. Після посадки полийте тирлич рясно.

Як часто поливати тирлич

Тирлич потребує помірного поливу. Не допускайте пересихання ґрунту, але й не заливайте рослину. Найкраще поливати тирлич вранці або ввечері, коли сонце не таке активне.

Підживлення тирличу:

Підгодовуйте тирлич 2-3 рази за сезон мінеральними добривами. Використовуйте добрива з високим вмістом калію та фосфору. Не вносьте свіжий гній, це може пошкодити коріння рослини.

Розпушування та мульчування грунту навколо тирличу

Розпушуйте ґрунт навколо тирличу після поливу або дощу. Розпушування покращить аерацію ґрунту і допоможе корінням рослини дихати.

Замульчуйте ґрунт навколо тирличу компостом або корою. Мульчування допоможе зберегти вологу в ґрунті, придушить ріст бур’янів і захистить коріння рослини від морозів.

Захист від хвороб і шкідників:

Тирлич стійкий до хвороб і шкідників. У деяких випадках рослина може бути уражена попелиць, слимаками або равликами. Для боротьби з шкідниками використовуйте інсектициди або народні засоби.

Схожі записи