Бузульник – догляд, види, розмноження

Бузульник – це декоративна рослина, яка може стати прикрасою будь-якого саду. Бузульник часто використовується для створення групових посадок, бордюрів та міксбордерів. Бузульник також є цінним джерелом їжі для птахів та інших диких тварин.

Бузульник – це багаторічна трав’яниста рослина, яка є членом сімейства складноцвітих. У природньому середовищі бузульник зустрічається в Європі, Азії та Північної Америки. В Україні бузульник росте в лісах, на узліссях і галявинах. Бузульник також часто вирощується в садах і парках.

Бузульник може досягати висоти від 50 до 200 см. Листя бузульників зазвичай велике, серцеподібне або трикутне. Форма листя також може бути різноманітною: від овальної до яйцевидної. Суцвіття бузульників є кошиками, які зібрані в щитки або колоски. Колір суцвіть може бути жовтим, оранжевим, червоним або коричневим.

Види бузульника

Існує понад 150 видів бузульників, які різняться за розміром, формою листя та кольором суцвіть.

  • Серед найпопулярніших видів бузульників можна виділити наступні:
  • Бузульник зубчастий (Ligularia dentata) – найпопулярніший вид бузульників. Має великі, зубчасті листя і жовті суцвіття.
  • Бузульник Давида (Ligularia davidii) – має великі, серцеподібні листя і жовті суцвіття.
  • Бузульник сріблястий (Ligularia przewalskii) – має сріблясто-зелене листя і жовті суцвіття.
  • Бузульник пурпурний (Ligularia purpurea) – має пурпурно-червоні листя і жовті суцвіття.
buzulnik_3

Де садити бузульник

Бузульник є невибагливою рослиною, яка може рости в різних умовах. Однак найкраще бузульник росте на сонячних або напівтінистих ділянках із добре дренованим ґрунтом. Бузульник може витримувати широкий діапазон pH ґрунту, але найкраще росте в ґрунті з pH від 5,5 до 7,0.

Як садити бузульник

Бузульник можна висаджувати навесні або восени. При посадці бузульника слід викопати яму, яка вдвічі більша за розмір кореневої кульки. На дно ями слід додати компост або інший органічний матеріал. Потім рослину слід акуратно опустити в яму і засипати ґрунтом. Після посадки рослину слід рясно полити.

Як поливати бузульник

Молоді рослини бузульників потребують регулярного поливу. Дорослим рослинам зазвичай достатньо природного дощу. Однак у спекотні, сухі літа бузульник слід поливати один раз на тиждень.

Обрізка бузульника

Бузильник не потребує регулярної обрізки. Однак після цвітіння можна видалити відцвілі суцвіття, щоб стимулювати повторне цвітіння. Також можна видалити старе листя, щоб поліпшити зовнішній вигляд рослини.

Підживлення бузульника

Бузульник не потребує регулярного підживлення. Однак молоді рослини можна підживлювати навесні розчином азотного добрива. Дорослим рослинам зазвичай достатньо органічних добрив, таких як компост або гній, які можна вносити в ґрунт навесні або восени.

buzulnik_1

Шкідники та хвороби бузульника

Бузульник є досить стійкою до шкідників і хвороб. Однак молоді рослини можуть бути схильні до нападу попелиці, борошнистих червців та інших комах.

Розмноження Бузульника

  • Бузульник можна розмножувати різними способами, але найпоширенішими є:
  • Насінням. Насіння бузульників можна зібрати восени, коли вони дозріють. Насіння бузульників має низьку схожість, тому його найчастіше використовують для селекції нових сортів. Для розмноження насінням слід замочити його в теплій воді на кілька днів, а потім висіяти в горщики або контейнери з легким, добре дренованим ґрунтом. Горщики або контейнери слід помістити в добре освітлене місце і підтримувати ґрунт у вологому стані. Сходи повинні з’явитися через 2-3 тижні.
  • Живцями.Живцювання – це найпростіший і найефективніший спосіб розмноження бузульників. Живці можна нарізати з молодих пагонів навесні або влітку. Живці повинні бути довжиною близько 10-15 см і мати 2-3 міжвузля. Нижні листя з живців слід видалити, а верхні листя обрізати наполовину. Живці слід висадити в горщики або контейнери з легким, добре дренованим ґрунтом. Горщики або контейнери слід помістити в добре освітлене місце і підтримувати ґрунт у вологому стані. Живці повинні вкоренитися через 2-3 тижні.
  • Розмноження розподілом куща.Розподіл куща – це найпростіший спосіб розмноження бузульників, які досягли віку 3-4 років. Для цього слід викопати кущ і розділити його на кілька частин, кожна з яких повинна мати кореневу систему і кілька пагонів. Частини куща слід висадити в підготовлені лунки.

Схожі записи