Сірий південний довгоносик – ознаки появи, методи боротьби

Сірий південний довгоносик (Tanymecus dilaticollis) – в Україні поширений на південному заході. Найбільшої шкоди завдає озимим а також соняшнику, кукурудзі, буряку, тютюну та бур’янам.

Опис сіриго південного довгонисика

Розвиток триває протягом одного покоління. Жуки добре літають. На зимівлю залишаються жуки, які доволі глибоко залазять у грунт — до 40-80 см. Найчастіше для зимівлі обирають кукурузне поле, менше — поле після соняшнику, в окремих випадках на полях, де росли зернові. На поверню жуки з’являються на початку весни, процес виходу із зимівлі розтягнутий на 20 днів, а у квітні відкладають у верхній шар грунту (до 20 см) яйця — цей процес триває до червня. Одна самка віідкладає купками по 5-7 яєць до 300 яєць. Розвиток личинок розтягнутий до 2-2,5 міс., після чого у грунті вони на 17-20 діб перетворюються у лялечку. На початку серпня з’являються жуки які залишаються на зимівлю у грунті. Жуки невеликі — 6,5-8 мм, чорні, вкриті сірими волосоподібними лусочками. Хоча схожий на сірого бурякового довгоносика, однак основна відмінність — розвинуті крила.

sirii_pivdennii_dovgonosik_1

Шкоди завдають жуки — вони підгризають листя та молоді стебла. У складних випадках на 1 м2 можна нарахувати 2000 сірих південних довгоносиків.

Заходи захисту від сіриго південного довгонисика

Ефективний захист від шкідника можна забезпечити як агротехнічними, так і хімічними методами захисту. Дуже важливо дотримуватись сівозміни, передусім неприпустимо садити кукурудзу по кукурудзі. Також кукурузні поля слід ізолювати у простоорі від полів, де перезимували шкідники. Кукурудзу та соняшник слід сіяти в оптимально ранні терміни. Ретельно та систематично знищувати бур’яни. Готуючи насіння до сівби його слід обробити інсектицидами. Якщо на 1 м2 поля виявлено 1-2 довгоносиків ділянку необхідно обробити інсектицидами Карате 050 ЕС, Актеллік 500 ЕС, Волатон 500, Децис, Діазинон, Золон, Кінмікс 5 КЕ, Фастак, Шерпа 25 КЕ).

Схожі записи