Смугаста соєва блішка – ознаки появи, методи боротьби

Смугаста соєва блішка завдає шкоди посівам сої та клубням. Найбільшої шкоди жук наносить листю і харчується ним аж до фази трійчатого листка.

Смугаста соєва блішка (Paraluperodes suturalis Matsch) шкідник, що належить до загону жосткокрилих, сімейства листоїдів.

smugasta_soeva_blishka_3

Смугаста соєва блішка – опис, шкідливість

Харчова спеціалізація – соя. Шкодить пагонам та клубням. Довжина жуків 2,7 — 3,8 мм, жовтого чи солом’яно-жовтого кольору, також має надкрилки з темно-бурою полосою посередині.

Зимують жуки смугастих соєвих блішок під грудками грунту, у тріщинах та під залишками рослин, у середині травня виходять на опалу сою, а потім переходять на сходи, іноді пошкоджують молоді пагони. Потім харчуються простими та трійчастими листками.Ушкодження сім’ядолей добре помітні за вигризеними в них ямках. Часто смугаста соєва блішка знищують точку зростання, що призводить до ненормального розгалуження стебел. Під час весняної теплої засухи жуки знищують до 70% листя, частина сходів гине, розвиток решти відстає. На початку червня самки відкладають на грунті біля рослин яйця. Личинки влізають у клубні та харчуються ними.

Ушкодження клубнів (до 70-90%) зменшує вміст азоту в грунті, що зменшує роль сої в сівозміні.

smugasta_soeva_blishka_1

Засоби захисту від смугастої соєвої блішки

Зяблева оранка грунту, знищення сходів падалиці сої восени та на весні, збирання сої у стислі терміни.

З хімічних заходів захисту фахівці рекомендують диметоат.

Схожі записи