Клоп шкідлива черепашка

Личинки клопа шкідливої черепашки ушкоджують пшеницю на фазі цвітіння – повна воскова стиглість, що призводить до безколосості та всихання зерна

Клоп шкідлива черепашка (Eurygaster integriceps) є небезпечним шкідником, що виявляється вже на ранніх стадіях розвитку зернових, куди дорослі комахи перелітають після зимівлі. Є головною причиною невисокої якості зерна у Південні Україні, яка є основним ареалом його поширення. Хоча дає одне покоління протягом року, однак цього вистачає для масового розмноження клопа черепашки.

Зимівля клопів проходить у лісах та лісосмугахпід опалим листям. Коли навесні температура досягає +15°С, пепрелітають на озимину, спочатку заселяючи краї полів.

klop_shkidliva_cherepashka11

Ушкодження завдані у цей період клопом шкідливою черепашкою призводять до в’янення та загибелі спочатку центрального листка, а потім всієї рослини. На наступних стадіях розвитку рослини ушкодження призводять до сповільнення росту, недорозвинутості та безколосся.

Дуже плодовитий — самка відкладає до 150 яєць, ембріональний розвиток триває 7-15 днів. Личинки розповзаються та починають харчуватись через 2-4 дні, вони 4 рази линяють, а розвиток триває 30-40 днів.

Личинки ушкоджують пшеницю на фазі цвітіння — повна воскова стиглість, що призводить до безколосості та всихання зерна. Ушкодження завдані після фази повної воскової стиглості погіршує хлібопекарські якості, зниженню схожості та вмісту клейковини.

klop_shkidliva_cherepashka

Для клопа черепашки притаманна циклічність розвитку та різкі підйоми та спади популяції. При цьому їх природніми ворогами є паразити: яйцеїди теленомуси, іноді мухи фазії.

Засоби захисту від клопа черепашки

Погодні умови можуть впливати на тривалість вильоту комах після зимівлі, так само, як і наступні стадії розвитку. Здебільшого проти личинок та імаго необхідно провести 2-3 обробки інсектицидами.

Оптимальний термін обробки — перевага личинок 1-гота 2-го віків, а 3-й представлений не більше 15-30%. Необхідно поспішати, адже кожні 3-4 дні запізнення зменшують ефективність препаратів на 20%.

Схожі записи