Юка кімнатна: догляд

Юка кімнатна – легка у догляді, навіть якщо ви її забудете полити вона вижеве, адже ця рослина здатна накопичувати воду в стеблах та листях.

Юка кімнатна – це представник екзотичних рослин, які можна вирощувати вдома. Ця екзотична красуня являє собою вічнозелену пальму деревовидного типу. Юка кімнатна росте дуже повільно, але якщо запастися терпінням то можна отримати 4-метрову рослину при умові правильного догляду. Листя юки і стебла, як правило, покриті товстим шаром воскової речовини, яка захищає рослину від випаровування води.

Як доглядати за юкою кімнатною

Садова юка. Вирощування, догляд

Де вирощувати юку

Найкращим місцем для вирощування юки вважаються південні і східні вікна, головне, щоб вибране місце захищало юку від прямих обідніх сонячних променів. Влітку дуже добре виносити рослину на балкон або терасу в пів-тінь. Взимку юки дуже часто потерпають від браку сонця, тому слід їм забезпечити штучне підсвічування, яке потрібно включати після заходу сонця.

Температура для юки кімнатної

Юка кімнатна екзотична рослина тому, температура в літку,період активного росту, повинна бути повинна бути 25 °C і вище, а взимку, період спокою, 10-15 °C буде достатньо.

Як поливати юку кімнатну

Юка кімнатна адаптована до сухого повітря і нестачі вологи, тому кращим буде помірний полив.

Поливати юку кімнатну потрібно водою кімнатної температури, раз в 10 днів (на 5 літровий горщик ґрунту потрібно 1 л води). Воду слід брати відстояну. У холодні місяці полив потрібно зменшити (пів-літри води на 5 л горщик), щоб не допустити загнивання кореневої системи. На надлишок води юка кімнатна реагує зміною забарвлення листя – кінчики стають коричневими або бурими з жовтим ореолом.

yuka_kimnatna1

Чим підживляти юку кімнатну

Як і більшість рослин юка потребує комплексних мінеральних добривах в період вегетації, а це з березня по жовтень. Підживлення слід робити ніж раз на 2-3 тижні. Добривами для листяних рослин.

Пересаджування юки кімнатної

Пересаджувати юку кімнатну потрібно весною раз на 2 роки. 4-5 річні рослини пересаджують методом перевалки, яка знижує стрес від процедури, а більш дорослим і великим екземплярам досить оновити верхній шар ґрунту. Незважаючи на повільний ріст рослини, кореневій системі юки повинно вистачати місця для розвитку.

rozmnozhennya_yuki

Як юка кімнатна розмножується

Найлегший спосіб розмножити юку це частиною стовбура і верхівковими живцями.

Для розмноження юки стовбуром влітку від стовбура відрізають кілька частин, довжиною не менше 20 см. Залишити нарізна частини стовбура на кілька годин, щоб зрізи підсохли, потім поставити у зволожений субстрат із піску і торфу, після чого посудину з юкою ставлять на свіжому повітрі в затінку. Посаджені живці потрібно накрити пластиковою банкою, щоб волога не випаровувалася, і тримати у дещо зволоженому грунті при температурі 20-24 °C. Юка пустить коріння через 30 днів.

Розмножується юка кімнатна верхівковим живцями, для цього їх зрізають гострим ножем а місця зрізу посипаються подрібненим деревним вугіллям. Живці ставлять у воду з шматком вугілля (запобігає появі бактерій) чекають на коріння, після, висаджують у грунт.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Хвороби і шкідники юки кімнатної

Юка жовтіє – для неї це нормально, зелене листя буває тільки у верхній частині рослини.

Опадає листя юки – реакція рослини на пересадку чи зміну місця вирощування.

Масове опадання листя – протяги або юка перемерзла.

Кінчики листя юки сохнуть і коричне віють – сухе повітря кінчики та краї листя можуть набувати коричневого відтінку. Іншими причинами може бути і нестача поливу, і протяги.

Коричневі плями на листі юки -, це свідчить про брак вологи у ґрунті.

Листя юки скручується – через низьку температуру повітря краї листя стають коричневими, а саме воно скручується.

Плями на листі юки – надлишок сонця.

Шкідники юки: павутинний кліщ, білокрилка, щитівка і борошнистий черв.

Схожі записи