|

Як виростити великі помідори – поради садівникам

Помідори, вирощені на своїй ділянці і власними силами набагато смачніші та й корисніші. Але щоб кущ дав великі та здорові плоди за ними потрібно правильно доглядати.

Як виростити максимально великі томати, розглянемо у цій статті.

Як поливати помідори, щоб виросли великі плоди

Першою причиною малих та не сочних помідорів є недостатній полив. У суху та жарку погоду кущі помідорів поливають під корінь , щоб вода не потрапляла листя і плоди, такий. Так званий метод поливу як дощування (полив зверху ) негативно впливає на цвітіння, викликає опадання квіток, затримує зав’язування плодів і їх дозрівання. Крім того, збільшується вологість повітря, що призводить до появи і розповсюдження грибкових захворювань.

Коли зелені помідорчики досягають діаметра 1-2 см, витрата води на кожен квадратний метр грядки збільшують до 5-12 л, поливати їх потрібно 1-2 рази на 14 днів. Після сильного підсушування грунту відразу рясно поливати кущі помідорів не можна – плоди можуть опасти, розтріскуватися або хворіти вершиною гниллю. Норма поливання в цьому випадку – 0,8-1 л на рослину.

Чим підживляти помідори, щоб виросли великі плоди

Другою причиною малих помідорів на кущі є брак добрив. Мінеральні добрива вносять в рідкому вигляді після поливу. Щоб томати давали великі плоди їх потрібно підживляти :В перше підживлення (роблять через два-три тижні після висаджування розсади, під час утворення зав’язей на першому суцвітті) бажано включити суперфосфат(25 гр.) і сірчанокислий калій (20 гр.) на 1 м2). Якщо грунти бідні, а це негативно впливає на ріст та плодоношення рослини, можна додатково внести до 10 г аміачної селітри на 1 кв. м.

  • Друге, а при необхідності і третє підживлення проводять при масовому зростанні і дозріванні плодів з розрахунку 15-20 г аміачної селітри і 20-25 г сірчанокислого калію на 1 м2.
  • Для отримання раннього врожаю застосовують і позакореневе підживлення. На 10 л води: по 16 г сечовини і сірчанокислого калію, 10 г суперфосфату.
  • Детальніше про позакореневе підживлення томатів читайте в статті «Підживлення томатів народні методи».

    Краще позакореневе підживлення робити ввечері, коли нанесений на листя живильний розчин висихає повільно, а ранкова роса сприяє кращому його поглинанню.

    З метою попередження поширення грибкових захворювань 2-3 рази за сезон, обробляють рослини різними біологічними препаратами.

    Якими препаратами обробляти помідори від фітофтори, читайте у статті «Фітовтора на помідорах та картоплі – 9 народних методів боротьби».

    pusti_tomati

    Пусті плоди в помідора – причини

    Якщо формуються пусті плоди (з внутрішніми порожнечами), причиною є погане запилення. А воно відбувається через високу (більше 35 ° С) або низькою (нижче 12 ° С) температуру повітря. в Також на порожнистість томатів також впливає і висока вологість повітря. Пилок у томатів важкий, у вологому (більше 85%) повітрі теплиць він погано висипається з пиляків квітів. Щоб цього запобігти потрібно кілька разів на тиждень злегка трусити рослини в першій половині дня для кращого запилення квіток і зав’язування плодів, а також регулярно провітрювати теплицю.

    Читайте також нашу статтю «Посів насіння на розсаду»

    Пасинкування та видалення листя – причина малих плодів в томатів

    Одною з основних причин малих плодів помідорів це велика кількість пасинків, слабка освітленість, недолік калію (а також азоту або фосфору), велика різниця денних і нічних температур.

    Про пасинкування читайте в статті «Пасинкування томатів».

    Навіщо видаляти листя на кущі помідорів?

    Через 30-40 днів після висаджування розсади в сонячні дні з ранку періодично на рослинах видаляють нижнє листя. До моменту дозрівання плодів всі нижні листки повинні бути обстрижені. Потім їх продовжують видаляти, або проріджувати але не вище 2-3-го суцвіття.

    Видалення листя покращує повітрообмін рослини, запобігають появі та поширення фітофтори, прискорюють дозрівання плодів, сонячні промені потрапляють на помідори.

    Схожі записи