Як вирощувати мікрозелень (мікроґрін )

Мікрозелень це маленькі паростки, які містять весь вітамінний, мінеральний і поживний запас дорослої рослини.

Мікрозелень своєю поживною цінністю і корисними властивостями стала доповненням щоденного раціону для всіх, хто займається здоровим харчуванням. Зараз мікрозелень можна зустріти у вільному продажу. Але найсвіжішу та найкорисну мікрозелень можна виростити самому, це дуже легко.

Мікрозелень – це паростки овочів і трав на початковій стадії розвитку, що встигли випустити сім’ядольні і перші справжні листки. Концентрація корисних речовин, в тому числі вітамінів, саме на цій стадії найвища – в 20-40 разів перевищує відповідні показники дорослих рослин.

Використання мікрозелені:

Мікрозелень використовують, як заміну звичайним салатам і зелені, як суперфуд, джерело вітамінів і мінералів, смачну свіжу добавку для різних страв. Без неї вже неможливо уявити собі смузі і коктейлі, багато салати, вишукані страви та делікатесні закуски.

mikrozelen_2

Вирощування мікрозелені

Мікрозелень можна пророщувати у воді, на марлі, ваті, лляних тканинах або мішковині, в вермикуліті, перліті, кокосовому волокні і ін.

Що потрібно для вирощування мікрозелені?

Для того, щоб виростити мікрозелень нам потрібно: насіння, питна вода, ємкість для вирощування.

Насіння для мікрозелені

Пророщувати можна як окремий вид рослин, так і мікс з різних видів. При змішуванні краще постаратися комбінувати насіння зі схожими термінами проростання. У всіх виробників є готові мікси насіння.

Для мікрозелені можна використовувати:

всі види салатів – від латуку до руколи і крес салату;

кукурудзу;

горох, сочевицю, нут та інші бобові (крім квасолі);

редис, редьку;

морква і буряк;

цибулинні;

всі види злаків – від вівса до пшениці і гречки;

пряні трави, особливо базилік, коріандр, гірчицю;

соняшник (навіть очищене насіння соняшнику підійде);

капусту, в тому числі брокколі, червогоголова і листкова капусту;

mikrozelen_1

Ємкість для вирощування мікрозелені ( мікроґрін )

У продажу є спеціальні пророщувачі, вони складаються з двох частин – нижнього контейнера для води і сітчастого лотка для насіння з однаковими отворами. Пророщувачі бувають універсальними або для декількох рослин – з отворами різного діаметру в різних секціях.

Як пророщувачі можуть бути будь-які контейнери, пластикові лотки, посуд, в яких можна зробити невеличкі дірочки для зливу зайвої води.

Процес пророщування мікрозелені ( мікроґрін )

Весь процес вирощування мікрозелень зазвичай займає від 5 до 10 днів.

1. Намочити насіння на ніч у воді кімнатної температури (підійде вода з крану або питна вода).

2. Процідити і промити намочене насіння питною водою.

3. Викласти рівномірно намочене насіння в підготовлену ємкість або в пророщувач (на дні ємкості обов’язково повинні бути дірочки, для зливу зайвої види). Якщо використовується пророщувач, то потрібно наповнити нижню ємність лотка водою, залишаючи 1 см до верху. Накривають наповнений контейнер верхнім лотком з перфорованим дном.

4. Якщо мікрозелень пророщують на ваті, марлі або в субстраті, обрану ємність наповнюють шаром висотою від 2 до 5 см для грунту і близько 0,5 см для марлі. Основу зволожують з пульверизатора.

5. Акуратно пролити ( можна використати пульверизатора ) питною водою викладене насіння і накрити кришкою чи плівкою ( в кришці чи плівці також потрібно зробити 4 дірочки( діаметр 4-5 мм ) для циркуляції повітря.

6. Щоранку і щовечора потрібно проливати або рясно обприскувати насіння до збору врожаю.

mikrozelen_4

7. Через 3 дні з’являться корінці, а через 5 днів виростуть сім’ядольні листочки, тоді потрібно зняти кришку чи плівку.

8. Як тільки паростки піднімуться на висоту в 4-7 см і зміцніють, почнуть розвиватися перші справжні листи, тоді і збирають довгоочікуваний урожай мікрозелень. Її можна відразу вживати в їжу або зберігати кілька днів в герметичному контейнері в холодильнику.

Важливо! Вологість насіння, повітря і грунту при пророщування мікрозелені потрібно підтримувати постійною.

Користь мікрозелені ( мікроґрін )

Концентрація вітамінів, мінералів і корисних речовин в мікрозелень в кілька десятків разів перевищує ці ж показники дорослих рослин.

Якщо мікрозелень вводять, як частина лікувально-профілактичного харчування, варто враховувати вплив рослин. Так, сочевиця більше підійде при анемії, ніж звичайні злаки, редис краще конкурентів підвищує імунітет, буряк тонізує, соняшник – незамінне джерело протеїну в раціоні, овес корисний для нервової системи, брокколі грає роль антиканцерогенними і омолоджуючої добавки і т.д.

Але для всієї мікрозелені без винятку характерні загальні характеристики: дуже високий вміст вітамінів С, А, Е, К, РР, унікальне вміст вітаміну D і всієї групи вітамінів В, фосфору, калію, магнію, заліза;

Також читайте: “Мікрозелень на вашому підвіконні”

Схожі записи