Обрізка абрикоса літом

Саме літня обрізка абрикосу допоможе підготувати дерево до зими і отримати багатий врожай в наступному році.

Догляд за абрикосом відрізняється від інших кісточкових культур. А саме, абрикос потрібно сильно обрізати саме влітку, але не забувати і про осінню обрізку. У цій статті ми розглянемо літню обрізку абрикоса.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Чому літня обрізка абрикосу така важлива?

Саме влітку ( середина червня – поч липня ) абрикос нарощує дуже велику кількість молодих пагонів, більша половина з них це порослі, які виснажують дерево. Крім того, вони загущають крону і провокують облисіння внутрішніх гілок.

Абрикос не здатний самостійно нормувати врожай. У цій культурі заплідненню піддаються всі квіти. Постійне перевантаження плодами і надмірне нарощування зелених пагонів згубно впливають на стан дерева. Гілки, що ламаються під вагою плодів і не дають молодих пагонів, швидко старіють і засихають; з кожним роком на них закладається дедалі менша кількість плодових бруньок. В результаті врожайність абрикосів знижується, а плодоношення стає нерегулярним. Істотно погіршується і якість самих плодів: вони стають дрібнішими і втрачають колишню соковитість. Значним зниженням зимостійкості зарослих та ослаблених дерев, погіршенням їх імунітету та стійкості до хвороб та шкідників.

Основним правило літньої обрізки (нормування плодами і видалення зайвих пагонів) є стабільний щорічний врожай соковитого, солодкого абрикоса.

Нормування дерева абрикосу плодами

Нормування абрикоса плодами потрібно робити в травні. Видаляйте ті плоди, що торкаються чи будуть торкатися в процесі росту, один одного, труться об гілку, видаляйте менш розвинені, на гілці залишайте таку кількість плодів щоб гілка не зламалася (на тоненьких частинах гілки залишайте мінімальну кількість плодів).

Нормування абрикоса молодими гілками (зелені операції)

Літня (з 15 червня – 5 липня) обрізка абрикоса полягає в обрізці молодих жируючих пагонів ( довгі міцні більші ніж 30 см ), такі пагони загущують дерево, що ростуть в середину крони дерева обстригають повністю, а ті що ростуть назовні (жируючі) залишають і вкорочують на половину ( такі пагони зацвітуть в наступному році на 2 -3 тижні пізніше). Всі тоненькі молоді гілочки до 30 см залишають – плодові гілочки.

Після літньої обрізки абрикос потрібно рясно полити.

Решту обрізки переносимо на пізню осінь.

Схожі записи